בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רחבעם זאבי הובא למנוחות; נכדו: 'סבא אני מצדיע לך' 
 
 
חדשות נענע 

בנו של זאבי לראש הממשלה: נקום כפי שהיה נוקם אבי; שרון: "אבן יסוד ניתקה מחומת ליבנו"; ארונו של השר הוצב ברחבת הכנסת ואלפים הגיעו לחלוק לו כבוד; רחבעם זאבי נטמן בחלקה הצבאית בהר הרצל, בטקס צבאי ממלכתי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השר רחבעם זאבי, שנרצח אתמול על ידי מתנקשים, מובא למנוחות אחה"צ (חמישי) בחלקה הצבאית בהר הרצל בירושלים, בטקס ממלכתי צבאי.

בנו של רחבעם זאבי ,פלמח, קרא לראש הממשלה לנקום: "אריק, נקום כפי שהיה נוקם אבי" ובפנותו אל מרצחיו של אביו אמר: "לכם רוצחי אבי, אומר: אתם תושבים זמניים של ארץ כנען- אני מודיע לכם שאנחנו נשארים, כי זה שלנו".

נכדו, סוף, אמר על קברו כי הוא גאה בסבו וסיפר: "לא פעם שאלתי אותך סבא - למה אתה כל כך מתעקש? למה לך עוד מלחמה? ואתה ענית- עד עכשיו נלחמתי בשביל הדור שלי, ילדיי. את המלחמה זאת אני נלחם למענך וילדך".
 

שרון: אבן יסוד ניתקה מחומת ליבנו

ארונו של זאבי הוצב הבוקר החל מהשעה 09:00 ברחבת הכנסת, ואלפים רבים חלקו לו כבוד אחרון; בשעה 14:00 החל טקס הפרידה הממלכתי ברחבת הכנסת.

נכדתו של זאבי, כנרת, קראה בטקס הפרידה הממלכתי, שנערך בצהריים ברחבת הכנסת, לאחדות העם, זאת כדי לנצח את הטרור ולמען הקורבנות שנפלו. "סבא היה גיבור ולכן עלינו להיות חזקים ולהמשיך במאבק", אמרה בקול שבור.

ראש הממשלה, אריאל שרון אמר בטקס: "היום נפל דבר - אבן יסוד ניתקה מחומת ליבנו וחומת הבטחון, והיום אנו מבטיחים להשיבה למקומה".

בנימה אישית הוסיף ואמר ראש הממשלה: "היום אני נפרד מחבר, ידענו תקווה וריחוק , ידענו איבה ואהבה ידענו כאב וחמלה. ידענו מה היא חברות. היום עם ישראל ואני נפרדים מאחד האנשים המרתקים בתולדותיו".

הרמטכ"ל שאול מופז אמר בטקס כי זאבי מעולם לא השתחרר מצה"ל: "מן הראוי היה שעל קברך ירשמו המילים: "חייל של ארץ ישראל", אמר והוסיף: "אני מצדיע לך".

 

המשפחה בקשה: לוויה עממית עם גוון צבאי

משפחת זאבי פרסמה הודעה, בה היא מבהירה כי ההלוויה פתוחה לקהל הרחב. "אבא שלנו היה איש של העם הזה", אמרה בתו ערבה, "והיום בהר הרצל כל בנאדם שרוצה לבוא, אנחנו נשמח לראות אותו".

דגלי הלאום הורדו היום לחצי התורן בכל המוסדות הממלכתיים בארץ ובחו"ל; בכל בתי הספר הוקדשה שעת המחנך לרצח.

במשך כל יום אתמול וליל אמש, פקדו את בית משפחת זאבי ברמת השרון מכרים וידידים רבים. נרות נשמה הודלקו סמוך לבית והמשטרה סגרה את האיזור לתנועה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by