בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נמשכת בהלת האנתרקס 
 
 
חדשות נענע 

משטרת ירושלים: במעטפה החשודה שנמצאה בקניון מלחה בירושלים וגרמה לפינוי שתי קומות בו, לא נמצא כל חומר מזהם; בסניף הדואר המרכזי בתל אביב נתגלתה מעטפה חשודה; מזכירות הכנסת פונתה אתמול לזמן קצר, בעקבות גילוי מעטפה חשודה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ממשטרת ירושלים נמסר הבוקר (שישי) כי המעטפה החשודה שנמצאה אתמול בקניון מלחה לא הכילה כל סימן לחומר מזהם. שתי קומות בקניון פונו בעקבות מציאת המעטפה ולמקום הוזעקו אנשי המשרד לאיכות הסביבה. היום צפוי הקניון לפעול כרגיל.
 
צוותי כיבוי אש המתמחים בחומרים מסוכנים הוזעקו אמש (חמישי) לסניף הדואר המרכזי בת"א לאחר שנתגלתה מעטפה חשודה.

מוקדם יותר פונה סניף דואר בדרך ההגנה שבתל-אביב, לאחר שאבקה לבנה נשפכה מדבר דואר אנונימי שהגיע מגרמניה. צוות כיבוי אש נכנס למקום בעזרת מסיכות מגן ובלוני חמצן. כמו כן הוזעקה למקום ניידת של המשרד לאיכות הסביבה. יצויין, כי גם אתמול פונה הסניף, משאותרה בו מעטפה חשודה.

אתמול פונתה קומת הקרקע של בית המשפט המחוזי במזרח ירושלים לאחר שבאחת המעטפות שנשלחו לבניין נמצאה אבקה לבנה. אבקה דומה התפזרה גם באחד ממשרדי בניין צים בחיפה, עם פתיחתו של אחד משקי הדואר שהגיעו למקום. גם המשרד הזה פונה מיושביו. אנשי המשרד לאיכות הסביבה ושוטרים הגיעו לשני המקומות, ובדקו את האבקה.
 

גם בכנסת חשדו כי קיבלו מעטפת אנתרקס

אתמול פונה גם אזור מזכירות הכנסת, לאחר שבין דברי הדואר שהגיעו למשכן התגלתה גם מעטפה חשודה. המעטפה הועברה לבדיקה, והאיזור שב ונפתח לאחר זמן קצר.

שש מעטפות, החשודות כמכילות את חיידק האנתרקס התגלו שלשום. אחת המעטפות הגיעה למשרד ראש הממשלה בירושלים. קומה אחת בבנין פונתה מיושביה, אם כי לא מדובר בקומה בה נמצא המשרד.

צעיר מצפון הארץ הגיע ביום רביעי לחדר המיון בבית חולים בנהריה, לאחר שפתח מעטפה בה הייתה אבקה לבנה, החשודה כמכילה אנתרקס. צוות הרופאים שלח את המעטפה לבדיקת מעבדה. החולה אושפז בבית החולים עד לבירור תוצאות הבדיקות.

ביום רביעי התקבלה מעטפה חשודה גם בשגרירות ישראל בברלין. המעטפה נבדקה על-ידי איש הבטחון של השגרירות. אחד מעובדי השגרירות אמר, כי בהתאם לתוצאות הסופיות של הבדיקה תתקבל החלטה בנוגע לפתיחת השגרירות מחר.
 
 

המעטפות שנשלחו לחכ"ים שריד וחזן לא הכילו חומרים מסוכנים


שתי מעטפות נוספות שהגיעו ביום רביעי לידי ח"כ יוסי שריד, ולידי עוזרתה הפרלמנטרית של ח"כ נעמי חזן, נמצאו נקיות מחומרים מסוכנים, לאחר שנבדקו במכון הביולוגי בנס ציונה.

שריד, חזן, והאנשים שהיו קרובים אליהם בעת פתיחת המעטפות הובהלו אתמול לבתי החולים, ושם נערכו להם בדיקות ואמבטיות חיטוי, בטרם שוחררו לבתיהם.

בראיון מבית החולים הדסה עין כרם, העריכה ח"כ נעמי חזן, כי מאחורי שליחת המעטפות החשודות עומדים אנשים שלא מסכימים עם דרכה הפוליטית.

"אני די רגועה" אמרה חזן. "כששמעתי שמעטפה דומה נשלחה גם לשריד הבנתי שזו כנראה בדיחה גרועה, ככל הנראה של אנשים שלא מסכימים איתנו פוליטית".

בעקבות גילוי המעטפה, המכילה אבקה לבנה, פונה למספר שעות בניין האגף החדש בכנסת.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by