בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יבמ עשויה לרכוש את EMC 

יבמ עשויה לרכוש את EMC

 
 
אבי בליזובסקי

העסקה עשויה להתרחש בגלל המיתון השורר בתחום האחסון, למרות התגברות הביקושים לאחר פיגועי הטרור; אנליסטים מעריכים כי מיזוג זה, כמו גם מיזוגים אחרים בעולם ה-IT, הם בלתי נמנעים; גורמים בשתי החברות מסרבים להגיב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מתרחבות השמועות סביב חברת EMC, החברה העצמאית הגדולה ביותר העוסקת בתחום מערכות האחסון, לפיהן צפויה השתלטות על החברה, שנחשבה כמחוסנת מפני מיתון. כמה מומחים בתחום האחסון טוענים כי ישנם עדויות לכך שגורמים ב-EMC ויבמ, שהיו עד כה יריבים ותיקים, מתקרבים, ומחליפים מידע.
 

אתמול פורסם, כי חברת יבמ הצליחה לגבור על יריבתה בתחום שירותי האחסון EMC. כאשר זכתה בחוזה לאספקת שירותי אחסון מידע לרשת הקמעונות הענקית, וול-מארט. במסגרת העסקה תספק החברה 12 מחשבי מיין פריים עסקיים ו-20 מכשירי שארק. העסקה מוערכת במיליוני דולרים.

על פי ההסכם החדש, תחליף יבמ את EMC, ו- Hitachi Data Systems שסיפקו עד כה שירותי אחסון לוול מארט. לדעת המומחים, גם ענף האחסון, למרות כל ההשלכות שעשויות להיות לפיגוע על הדרישה לאחסון ולגיבוי, נמצא במיתון המחייב מיזוגים כדוגמת המיזוג בין HP לקומפאק בתחום המחשבים האישיים.

מיתון דומה בתחום הטלקום הביא את לוסנט לשיחות עם אלקטל על מיזוג, אך שיחות אלה הופסקו. כן יש דיבורים על כך שכמה חברות בוחנות אפשרות לרכישת יאהו.

עסקת קומפאק HP עצמה עשויה להיות גורם שידחוף חברות נוספות למיזוגים כדי שיוכלו להתחרות בחברה המאוחדת, מיזוגים שיתרחשו לכל רוחב היריעה של ענף הIT.

נציגים ביבמ וב-EMC סרבו להגיב לידיעות על השיחות המתרחשות ביניהם. לדעת המומחים וכל מיזוג ייצור בעיות כלכליות וטכנולוגיות ותסבוכות תרבותיות. חברת הייעוץ אברדין הוציאה לאחרונה דוח לפיו המיזוג בין EMC ליבמ יהיה מצב של "win-win" לשתי החברות וללקוחותיהם.

עם זאת, מנכ"ל אברדין טום ווילמוט, אומר כי אין לו ידיעות ממשיות על כך שהמיזוג עומד להתרחש "מדובר בתהליך הגיוני מסיבות רבות, כך שאנחנו חייבים לבחון את המידע ולעדכן בו את לקוחותינו בבואם לקבל החלטות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by