בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
התקדמות בחקירת רצח השר זאבי 

התקדמות בחקירת רצח השר זאבי

 
 
חדשות נענע 

אתמול נעצרו מספר חשודים; החוקרים מעריכים כי המתנקשים נעזרו בעובדים של מלון הייאט; ככל הנראה, בהתנקשות השתתפו ארבעה עד שישה מחבלים; גורמי ביטחון וגורמים משפטיים מביעים התנגדות להקמתה של וועדת בדיקה ממלכתית

 
 
 
 
 
 
 
 
 

התקדמות בחקירת רצח השר זאבי. החוקרים מעריכים הבוקר (שישי) כי המתנקשים נעזרו בעובדים של מלון "הייאט ריג`נסי" בירושלים, בו התבצע הרצח, שסיפקו להם פרטים מדוייקים על סידורי האבטחה ועל הרגליו של השר זאבי.
 

עובדי המלון, חלקם הגדול ערבים תושבי מזרח העיר, נחקרו ביום הרצח ע"י המשטרה.

משטרת מחוז ירושלים עצרה אתמול (חמישי) כמה פלסטינים ממזרח ירושלים החשודים כי סייעו בהנתקשות ברציחתו של השר רחבעם זאבי. החשודים נחקרו היום על ידי צוות חקירה של השב"כ, וצוות מיוחד של משטרת ירושלים בראשות ראש אגף תשאול במחוז, סגן ניצב חנוך כהן.

מקורות בטחוניים אמרו היום כי ארבעה עד שישה אנשים שהותם ידועה השתתפו בהתנקשות, ושמותיהם הועברו לרשות הפלסטינית בלווית הדרישה לעצרם ולהסגירם לידי ישראל.

השר לביטחון פנים, עוזי לנדאו, אמר שלשום כי למשטרה יש "יותר מקצה חוט" בחקירתה.

כוחות הביטחון בודקים אפשרות שהרוצחים התאכסנו במלון בלילה שקדם לרצח, ייתכן אף שלנו באותה קומה שבה התאכסן השר זאבי.

כמו כן נחקרת האפשרות, כי פלסטינים תושבי מזרח ירושלים סייעו למתנקשים להימלט. אמש דיווח "רדיו קול פלשתין" כי כוחות הביטחון עצרו שלושה פלסטינים פעילי "החזית העממית לשחרור פלסטין", תושבי שכונות מזרח ירושלים.
 

נמשכת חקירת סדרי האבטחה של זאבי


במקביל לחקירה במטרה לתפוס את הרוצחים, נמשכת חקירת סדרי האבטחה של השר זאבי. גורמי הביטחון שבים ואומרים כי הוא היה סרבן אבטחה ברמה האידיאולוגית, כהגדרתם, ודחה את אזהרות השב"כ, ואת הפניות להחליף בית מלון ולשנות את הרגליו. גם פניות ראש הממשלה בנושא לא הועילו.

וועדת הבדיקה הפנימית של השב"כ, שמינה ראש השירות, אבי דיכטר, ממשיכה בעבודתה, על-מנת לחקור האם אירע כשל באבטחת השר זאבי.

דיכטר אף פנה ליועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, וביקשו לקיים בדיקה משלו בנושא. בנוסף, תיאמו השניים את הקמת ועדת הבדיקה של השב"כ, כך שלא תעמוד בניגוד להקמת ועידת חקירה ממלכתית, אם יוחלט על כך.

גורמי ביטחון וגורמים משפטיים מביעים הבוקר (שישי) התנגדות להקמתה של וועדת בדיקה ממלכתית, ואומרים שיש להם אמון מלא בראש השב"כ דיכטר.

בתוך כך נמסר כי בעקבות רצח זאבי ביקשו סגני שרים לקבל אבטחה של השב"כ. עם זאת האחריות לביטחונם של סגני השרים אינה של השב"כ ופנייתם הועברה לגורמים אחרים. השב"כ אחראי רק לביטחונם של ראש הממשלה, של השרים, של נשיא המדינה, של ראש האופוזיציה ושל יו"ר הכנסת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by