בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הושלם חיבור מערכת מד נאוטילוס 

הושלם חיבור מערכת מד נאוטילוס

 
 
TheNet

מערכת מד נאוטילוס היא כבל המקיף את הים התיכון, ומחבר את ישראל למערב אירופה ולארצות הברית; קיבולת הכבל 3.84 טרה-ביט; היקף הפרויקט מוערך בכ-500 מיליון דולר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיבור המערכת התת-ימית מד נאוטילוס הושלם היום (יום ה`) בחוף גורדון בתל אביב. אוניית הכבלים Oceanic Viking, שהחלה בחיבור בחודש יולי האחרון מחיפה, הניחה היום את המטרים האחרונים של טבעת הכבל המקיף את הים התיכון, ומחבר את ישראל למערב אירופה ולארצות הברית.
 
מערכת מד נאוטילוס תשרת את השווקים במזרח הים התיכון וכן לקוחות אירופאיים ובין-לאומיים. בשלב הראשון הכבל יחבר את ישראל,יוון ואיטליה, באמצעות החיבור של חיפה ותל אביב לכרתים ולקטניה שבסיציליה. רשת הכבלים הטבעתית כוללת שישה זוגות של סיבים אופטיים בעלי קיבולת כוללת של 3.84 טרה-ביט (טרה=1,000 ג`יגה).

היקף הפרויקט מוערך בכ-500 מיליון דולר. את הנחת הכבל התת-ימי מבצעת חברת התקשורת, אלקטל, והמערכת תנוהל על ידי מדיטרניאן נאוטילוס.

בשלב הבא, שמתוכנן להתבצע עד אמצע 2002, ייפרס כבל נוסף, מתוך הסתעפות בים התיכון, שיתחבר לאיסטנבול ולאתונה, תוך סגירת הרשת לכרתים.

בשלב האחרון, שמתוכנן להסתיים במהלך 2003, תחובר לרשת גם אלכסנדריה שבמצרים.

מניחת הכבל, מדיטרניאן נאוטילוס היא חברה פרטית בשליטת טלקום איטליה שבה שותפות חברות ישראליות. הנהלת החברה שוכנת בדאבלין.

מנכ"ל מד נאוטילוס, עמוס לסקר, שהגיע ארצה לרגל סיום הנחת השלב הראשון, אמר כי החברה מרוצה ביותר מהצלחתה לעמוד בלוח הזמנים המתוכנן.

לסקר אמר כי לאחר תקופת הרצה קצרה בת שבועיים המתחילה היום, תחל הפעלתו המסחרית של המערכת.

בשל הלוויתו של השר זאבי ז"ל בוטל טקס חגיגי שעמד להתקיים היום במעמד שר התקשורת מר ראובן ריבלין על סיפון האניה, בהשתתפות ראשי שלושת מפעילי חברות התקשורת הבינלאומיות של ישראל, קווי זהב, ברק ובזק בינלאומי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by