בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
כוחות צה"ל נכנסו לשטחי איי בשומרון 

כוחות צה"ל נכנסו לשטחי איי בשומרון

 
 
חדשות נענע news@nana

טנקים מכתרים את ג'נין; הפלסטינים מדווחים על ארבעה פצועים באירועים; זאת בעקבות דחיית האולטימטום שהציבה הממשלה בפני הרשות הפלסטינית בנוגע להסגרת רוצחי זאבי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הקבינט העביר הלילה (חמישי) אולטימטום לפלסטינים, ובו דורשת ישראל את הסגרתם של רוצחי השר זאבי; אם לא יוסגרו הרוצחים בתוך שבוע, הוזהרו הפלסטינים, תכריז ישראל על הרשות כעל יישות תומכת טרור, ותפעל כנגדה.

בצהריים אמר הממונה על ההסברה ברשות הפלסטינית, יאסר עבד ראבו, במסיבת עיתונאים ברמאללה כי הפלסטינים לעולם לא יקבלו אולטימטום שתציג ממשלת ישראל ואולם הם ימשיכו לכבד את הפסקת האש, כדבריו.

לפנות בוקר חדרו כוחות צה"ל לשטחי A בשומרון. הכוחות כיתרו בטנקים את ג`נין, ותפסו עמדות ברמאללה, אליה, ככל הנראה, נמלטו רוצחי זאבי.
 

הפלסטינים מדווחים על ארבעה הרוגים

הפלסטינים מדווחים, כי בתקריות האש שהתפתחו במהלך הפעולה בג`נין נהרגה ילדה כבת 10 מאש כוחות צה"ל, וחמש ילדות אחרות נפצעו. כמו כן דווח כי בחילופי האש ברמאללה נהרג שוטר פלסטיני כבן .25 מאוחר יותר דווח על שוטר פלסטיני נוסף, שמת מפצעיו זמן קצר לאחר שנורה בידי חיילי צה"ל. איש מהחיילים לא נפגע בתקריות.

כוח נוסף של צה"ל חדר לעיירה אל-בירה, והוא ממוקם מרחק קצר מבניין המחוז של הרשות הפלסטינית, בו נמצאת לשכתו של ערפאת ומפקדות של כוחות הביטחון הפלסטינים. במקום מתנהלים חילופי אש לסירוגין; על פי דיווחי הפלסטינים, נהרגה בחילופי האש ילדה כבת .6

כמו כן דווח על פשיטת צה"ל בכפר עזריה במהלכה נעצרו עפי"י מקורות פלסטינים, שני חברי החזית העממי; כן נערך חיפוש בביתו של בכיר הרשות, זיאד אבו-זיאד.
 

מזכיר הממשלה: לרשות לא תינתן עוד הזדמנות

ראש הממשלה, אריאל שרון, מכנס אחה"צ, מיד לאחר הלוויית השר רחבעם זאבי, דיון שיתמקד בקו ההסברה בו תנקוט ישראל מעתה, בעקבות ההתנקשות בשר רחבעם זאבי והפעולה הצבאית שבאה בעקבותייה.

בדיון השתתפו השרים שייצאו בימים הקרובים לארה"ב, בהם שר החוץ שמעון פרס והשרים דן מרידור, נתן שרנסקי, מתן וילנאי ועוזי לנדאו.

אמש הועברה רשמית הדרישה הישראלית לערפאת בשיחת טלפון בינו לבין שר החוץ, שמעון פרס. שמותיהם של הרוצחים ידועים למערכת הביטחון, והם הועברו
לפלסטינים עם האולטימטום.

"הוחלט לתבוע מערפאת להסגיר לאלתר את רוצחי השר זאבי ושולחיהם", נמסר בהודעת הקבינט, "וכן להוציא אל מחוץ לחוק את כל ארגוני הטרור או
פלגים של ארגוני טרור, ואת התשתית התומכת שלהם כפי שהתחייבו בהסכמים המדיניים כגון הסכם וויי".

"אם לא תיעתר הרשות לתביעות אלה המעוגנות בהסכמים עליהם חתמה, לא תהיה ברירה אלא לראותה כיישות התומכת בטרור ולפעול נגדה בהתאם", לשון הודעת הקבינט.

"אין עוד הזדמנות לרשות", הבהיר מזכיר הממשלה, גדעון סער.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by