בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נמשכים חילופי האש בבית ג'אלה 
 
 
חדשות  נענע

פצצות מרגמה ובקבוקי תבערה נפלו בשכונה; אחת התושבות נפצעה קל מירי של צלף פלסטיני; בכניסת צה"ל לבית ג'אלה, בית לחם ובית סחור נפצע חייל באורח קשה; שני חיילים נוספים נפצעו קל. גורם בכיר במשרד הביטחון: הכוחות ישארו שם ללא הגבלת זמן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ג`יבריל רג`וב, ראש מנגנון הביטחון הפלסטיני בגדה, הודיע הערב (שישי) לגורמים ישראלים כי הרשות נכונה להבטיח כי תשוב לאכוף את הפסקת האש מבית ג`אלה ומבית לחם, אם תסכים ישראל להסיג את צה"ל מהעמדות שתפס במקומות אלה ביממה האחרונה - כך מדווח הערב מקור בטחוני.
 
הערב נפצעה תושבת גילה באורח קל מאוד, כתוצאה מירי צלף פלסטיני מהכפר הוולאג`ה, הנמצא בשליטה ישראלית.

האשה, כבת ,37 עסקה בתליית כביסה כאשר קליע בודד נורה לעברה. בשל הטווח הגדול הירי היה לא מדויק, והיא נפצעה מנתז שפגע במצחה וגרם לה לשריטה קלה. היא הועברה לבית החולים שערי צדק.

ארבע פצצות מרגמה נפלו בשכונה במהלך הערב. אחת מהן נחתה על מכונית, שנהרסה לחלוטין. שלושה כלי רכב נוספים ניזוקו, אולם איש לא נפגע.
 

שלושה חיילים נפצעו בבית לחם

בלילה שבין חמישי לשישי נפצע חייל צה"ל באורח קשה, בעת כניסת כוחות צה"ל לבית ג`אלה, בית לחם ובית סחור. החייל נפצע סמוך לקבר רחל, מכדור שחדר לבנו התחתונה, מתחת לאפוד המגן שלבש. הוא פונה לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, שם נותח. מצבו מוגדר כעת יציב.

שני חיילים נוספים נפצעו היום בבית לחם באורח קל, בחילופי האש שהתנהלו אחר הצהריים.
 
 

תקיפה בעומק שטחי הרשות

הכניסה לשטחי הרשות נעשתה בעקבות הירי אמש לעבר גילה, במהלכו נפגעו חמישה מבתי השכונה; במקביל נורו גם שלוש פצצות מרגמה לעבר השכונה - אחת מהן נפלה בואדי הסמוךף לשכונה ושתיים נוספות סמוך לכביש המנהרות. לא היו נפגעים.

כניסת כוחות צה"ל היתה הפעם לעומק רב יותר מבפעמים קודמות, גם בבית ג`אלה וגם בבית לחם, שם התמקמו החיילים והטנקים על כמה מבנים מדרום לקבר רחל, על הדרך הראשית לבניין הממשל, ועל הדרך לכנסיית המולד.

מקורות פלסטיניים דיווחו כי טנקים צה"ל הגיעו גם לשכונת עבאיית, מקום מגוריו של משפחתו של עאטף עבאיית, בין בית סחור לבית לחם.

הפלסטינים דיווחו כי בחילופי האש שהחלו בכניסת כוחות צה"ל לשטחי A, נהרגו איש כוח 17 ואישה פלסטינית, ונפצעו כ- 20 פלסטינים, חמישה מהם במצב קשה. לדברי המקורות, מלון פרדייז בבית לחם ניזוק קשה בפעולה.
 

גורם ביטחוני: הכוחות יישארו שם ללא הגבלת זמן

גורם בכיר במשרד הביטחון אמר לגלי צה"ל כי הכוחות יישארו בבית-ג`אלה ובבית-לחם ללא הגבלת זמן. הוא הבהיר כי צה``ל יישאר בפרישתו המבצעית הנוכחית וימשיך לבצע את כל המשימות המתחייבות כדי להעניק הגנה לתושבי שכונת גילה בירושלים.

דובר צה"ל מדגיש כי הפעילות נועדה כדי למנוע ירי לעבר שכונת גילה, וכדי להבטיח את שלומם של תושבי ירושלים. הירי לכיוון השכונה חודש אמש לאחר שבעה שבועות של שקט באזור.

עוד נמסר מצה"ל כי הכוחות יבצעו את משימותיהם תוך הקפדה להימנע ככל הניתן מפגיעה באזרחים חפים מפשע נציגי ארגונים בין לאומיים ובאתרים מקודשים.
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by