בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מכונית שבוכה כשיש פאנצ'ר 
 
 
אורי דרורי, מערכת דה

טויוטה וסוני פיתחו מכונית, שתפגין רגשות, ואף תקשקש באנטנה שלה בהתאם למצב הנהג; המכונית גם תתאים את עצמה לאופן הנהיגה של הנהג

 
 
 
 
 
 
 
 
 


טויוטה וסוני פיתחו דגם רעיוני של מכונית, ששמה פוד (POD), שמפגינה רגשות ולומדת את אופן הנהיגה של המשתמש. המכונית תוצג בפעם הראשונה בתערוכת המכוניות שתיערך בטוקיו בסוף החודש .
 

המכונית מגיבה להתנהגות המשתמש. כך למשל תזכה כניסה למכונית את המשתמש באורות כתומים, צהובים, שידלקו לכבודו. אורות כחולים ידלקו כשנגמר הדלק, או כשיש תקר ואורות אדומים כועסים בעת סטייה חדה או עצירה פתאומית.

בעת התקרבות הנהג למכונית, המכונית תנמיך את עצמה, תפתח את הדלת, ותזיז את משענת המושב אחורה. לאחר מכן היא תתאים את גובה המשענת לנהג, ותגביה את המכונית. לאחר כיבוי המכונית, המכונית תנמיך את עצמה ליציאה נוחה, ותפרד לשלום מהמשתמש. המכונית גם יודעת מתי הנהג ממהר בעזרת מידת ההאצה שלו, והמרחק מהמכונית שלפניו. ברגעים שמחים במיוחד, שהמכונית מזהה לפי טון הדיבור של הנהג, היא תדאג לצלם תמונות.

המכונית מזהה את התנהגות המשתמש בעזרת חיישנים, שממוקמים בתוכה.

בחזית המכונית ממוקמות נורות בצורת U, שנדלקות כדי להפגין שמחה. אורות הדרך של המכונית ממוקמות כך שידמו עיניים, בעוד שהמראות דומות לאוזניים. בחלקה האחורי של המכונית ממוקמת אנטנה, שיכולה לקשקש כזנב כלב. הנהיגה במכונית מתבצעת באמצעות הגה דמוי ג`ויסטיק, אך ללא דוושות.

במכונית מוקלטים גם נתוני הנהיגה של נהג מקצועי, והמכונית משווה אותם עם סגנון הנהיגה של הנהג הנוכחי, ומציגה מילות עידוד או אזהרה בהתאם במוניטור שלה. המכונית גם תנסה להרגיע נהג עצבני בנוסף לאזהרות בעזרת מוסיקה רגועה ומיזוג מתאים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by