בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
החשכ"ל מימש ערבות בסך 200 אלף שקל מחברת חשב דיגיטקס 

החשכ"ל מימש ערבות בסך 200 אלף שקל מחברת חשב דיגיטקס

 
 
יניב קרן, מערכת דה נ

ההחלטה התקבלה בגין אי עמידה בביצוע המכרזים לאספקת שירות למחשבים אישיים ולמחשבים ניידים למשרדי הממשלה; מן החברה לא נמסרה תגובה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

וועדת המיחשוב והטכנולוגיה במשרד האוצר, בראשותו של איציק כהן, החליטה לממש את זכותה ולחלט את הערבויות שניתנו בשם החברה בגין הזכות לספק שירותים למשרדי הממשלה, בשלב הראשון בכוונת הוועדה לחלט שתי ערבות בסך 100000 כל אחת בשל אי עמידה בביצוע המכרזים לאספקת שירות למחשבים אישיים ולמחשבים ניידים. בלשכתו של כהן נמסר כי כל הפניות לחברה נתקלו בניתוקו של קו הטלפון. גם נסיונות "אנשים ומחשבים" להשיג את בעלי החברה הירושלמית לא צלחו עד לסגירת העיתון.
 

חברת חשב דיגיטקס מערכות זכתה במכרזי החשב הכללי עבור משרדי הממשלה בשלושה מכרזים: מחשבים אישיים – שולחניים ,מחשבים ניידים, ואספקת שרתים - מבוססי מעבד אינטל בתהליך מימוש זכייתה סיפקה החברה ציוד עבור משרדי הממשלה ובכך התחייבה למתן שירותי אספקה, תמיכה ותחזוקה לציוד הנרכש לתקופה של שלוש שנים כמתחייב מתנאי מכרזים אלו ואשר על בסיס התחייבות זו זכתה החברה להיכלל בתוך רשימת ספקים זוכים.

לדברי כהן, על אף התחייבותה של החברה לעמוד בדרישות המכרז, הדבר לא נעשה הלכה למעשה ובכך נגרם נזק ממשי למשרדי הממשלה השונים. "בעקבות מכתבי תלונה שהגיעו לחשכ"ל ממשרדי הממשלה בגין אי מתן שרות של החברה החלטתי לוודא את טענות המשרדים. פניתי כמקובל אל החברה ונעניתי בין היתר בתגובה של עו"ד החברה "נבצר ממרשתי ליתן מענה לפנוית לקוחותיה". בהליך הברור אפשרה וועדת מחשוב וטכנולוגיה לחברה זמן שהות כנדרש לציין את מעמדה ואת יכולתה לעמוד בהתחייבויותיה, החברה לא מצאה לנכון להיענות לבקשות החוזרות ונשנות בנושא. לפיכך בעקבות אי יכולת של החברה לעמוד בתנאי המכרז ובעקבות חוסר המענה לפניות השונות מצאה לנכון הועדה לגרוע זמנית את החברה ממאגר "רשימת ספקים מאושרים" ורשימת "ספקים זוכים תקופתית".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by