בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עליה חדה בביקוש לתרופות נגד אנתרקס באינטרנט 

עליה חדה בביקוש לתרופות נגד אנתרקס באינטרנט

 
 
אורי דרורי ויניב קרן

סוכנויות פדרליות ואיגוד הרוקחים בארה"ב בודקות אתרים ופרסומות באינטרנט לתרופות נגד אנתרקס, כדי למנוע ניצול לרעה של הפחד מפני טרור ביולוגי

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ארגון הרוקחים בארה"ב, ועדת המסחר הפדרלית ומנהל המזון והסמים החלו לעקוב בימים האחרונים אחרי אתרים, שמוכרים את ה-Cipro, התרופה העיקרית לאנתרקס, כדי למנוע מאתרים מפוקפקים למכור התרופה ללא מרשם, או תרופות מזויפות.
 

מספר אתרים ברשת החלו להציע את תרופת האנתרקס ללא מרשם רופא. אתרים אלו משתמשים בפרסומים, שבונים על הפאניקה מהמתקפה הביולוגית, כדי להעלות את מכירותיהם.

"לדעתנו, מרבית הפרסומות שראינו אינן חוקיות", אומרת מנהלת כללית של ארגון הרוקחים. "אנו מאמינים, שהם מנסים לנצל את הפחד מהאנתרקס והטרור הביולוגי".

רופאים ורוקחים אמריקנים הזהירו מפני קניית תרופות ברשת, היות ותרופות אלו עלולות להיות מזויפות או מסוכנות.לעומתם, טוענים אתרים רבים, שהם מספקים תרופות רק לפי מרשם רופא.

לדברי טניה מאליק, המנהלת ראשית של חברת Virtual Medical Group, המעסיקה רוקחים ורופאים רשומים עבור CiproPharmacy.com, החברה מספקת מרשמים חוקיים לתרופות ברשת עקב הביקוש הגדול. "החברה אינה מנצלת את פחד הציבור, אלא מספקת את הצורך".
גל הפאניקה הגדיל בצורה ניכרת את הביקוש למרשמים בחברה. לפני המתקפה ספקה Virtual Medical Group 60 מרשמי Cipro בחודש. כיום החברה מספקת 100 מרשמים ביום.

סגן נשיא הפדרציה העולמית לרוקחות קהילתית, אבי מושינזון, מסביר כי בארץ לא מורגש עדיין ביקוש לתרופות נגד האנתרקס. "אין אתרי אינטרנט ישראליים שמציעים תרופות ללא מרשם רופא. החוק אוסר זאת". עם זאת, מסביר מושינזון כי ניתן לרכוש תרופות מאתרים בחו"ל, אך הדבר אסור ומסוכן. "שימוש באנטיביוטיקה מחייב מרשם רופא. שימוש לא מבוקר עלול להיות מסוכן מאוד".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by