בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
איגוד האינטרנט הקים קבוצת משימה לנגישות באינטרנט לנכים 

איגוד האינטרנט הקים קבוצת משימה לנגישות באינטרנט לנכים

 
 
מערכת דה נט

כיום כמעט ולא קיימים אתרים המציעים נגישות כזו באופן חלקי או מלא, כמו כן חסרים תקנים לבניית אתרים נגישים בעברית ואין חקיקה לאכיפת תקני הנגישות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

איגוד האינטרנט הישראלי הכריז אתמול (יום ה`) על הקמת קבוצת משימה בנושא נגישות באינטרנט לאנשים בעלי מוגבלויות. לדברי גורמים בהנהלת האיגוד, "נגישות באינטרנט היא אחד מהתחומים החשובים ביותר בעידן הטכנולוגי לקידום שוויון ההזדמנויות בחינוך ובתעסוקה כמו גם להקלה משמעותית בבידוד של אנשים עם מוגבלויות בישראל".
 

מבין חברי האיגוד השותפים להובלת נושא נגישות באינטרנט הם עמותת סנונית לקידום החינוך המתוקשב, מרכז למידה לעיוור של האוניברסיטה העברית בירושלים ועמותת נגישות ישראל. נאווה גלעד תרכז את הוועדה מטעם איגוד האינטרנט הישראלי.

איגוד האינטרנט מדגיש כי ישראל עדיין לא הכירה בחשיבות הטיפול בנגישות באינטרנט: כמעט ולא קיימים אתרים המציעים נגישות כזו באופן חלקי או מלא, חסרים תקנים לבניית אתרים נגישים בעברית ואין חקיקה לאכיפת תקני הנגישות. כתוצאה מהעלות של טכנולוגיה מסייעת והקשיים הכרוכים בה, השימוש באינטרנט בקרב אוכלוסיית האנשים עם מוגבלויות הוא נמוך מאוד בהשוואה לכלל האוכלוסייה. לעומת זאת, בשנים האחרונות מדינות רבות בעולם עודדו נגישות, חוקקו חוקים המציעים תמריצים כלכליים לאתרי אינטרנט העומדים בתקנים בין-לאומיים של נגישות והטילו קנסות על חוסר-היענות להנחיות נגישות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by