בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הפלסטינים לאו"ם ולארה"ב: לחצו על ישראל להסיג את כוחותיה 
 
 
חדשות נענע 

הפלסטינים מבקשים לקיים דיון באו"ם על "הכיבוש הישראלי של ערים פלסטיניות בגדה". מקורות פלסטינים: הרשות עצרה 42 פעילים של החזית העממית בגדה, ו- 12 בעזה; דובר הארגון העממית: אני קורא לכל איסלמי לשאת את קולו נגד המעצרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בעקבות האולטימטום הישראלי, החליט ערפאת על שלושה צעדים שנועדו למזער את הנזקים התדמיתיים שנגרמו לרשות, ותקשה על פעילות צבאית ישראלית - כך מעריכים הבוקר (ראשון) פרשנים מדיניים.

שלושת הצעדים הינם מעצר של פעילי "החזית העממית"; הוצאה של ארגוני טרור אל מחוץ לחוק; והגדרת התקיפה הישראלית כ"הכרזת מלחמה", דבר שיאפשר לדרוש כינוס דחוף של מועצת הביטחון.
 

הפלסטינים למועצת הביטחון: קיימו דיון דחוף בפעולת הכיבוש הישראלית

במסגרת צעדים אלו פנה הבוקר (ראשון) יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, למזכ"ל האו"ם, קופי אנאן, וביקשו ללחוץ על ישראל להביא לנסיגה ישראלית משטחי A. אנאן ייפגש הערב עם שר החוץ פרס.

אמש אמר עוזרו של ערפאת, נביל אבו רודיינה, כי הרשות מתעתדת לפנות למועצת הבטחון של האו"ם, ולדרוש לקיים דיון חירום במה שהיא מגדירה "הכיבוש הישראלי של ערים פלסטיניות בגדה".

אתמול אמר בכיר הרשות, סעב עריקאת, כי בסוף השבוע פנתה הרשות גם לארה"ב ולמדינות ערב, וביקשה שיפעילו לחץ על שרון להפסיק את פעולת כוחות צה"ל בשטחים ולהסיג את הכוחות הישראלים משטחי A.
 

'הרשות עוצרת פעילים של החזית העממית'

אמש הודיע דובר החזית העממית בדמשק, מאהר טאהר, כי כוחות הביטחון הפלסטינים עצרו עשרות מחברי החזית העממית לשחרור פלסטין.

"שירותי הביטחון של הרשות פתחו אתמול במבצע מעצרים גדול בגדה המערבית, ברצועת עזה ובירושלים וערכו חיפושים בבתיהם של עשרות בכירים וחברים בארגון", אמר טאהר לכתב סוכנות הידיעות הצרפתית, וקרא לכל הכוחות הלאומיים והאיסלמים בפלסטינים "לשאת את קולם נגד המעצרים, שיהיו בעלי השפעה קשה על המצב הפנים-פלסטיני".

ביום חמישי נעצר דובר החזית העממית, עלי ג`ראדאת, בעת ביקור ברמאללה. לדברי בכיר במשטרה הפלסטינית נעצרו 42 פעילים בחזית העממית בגדה המערבית, וכן 12 פעילים ברצועת עזה. הבכיר הוסיף כי ישראל עוד לא העבירה שמות של מבוקשים הקשורים לרצח השר רחבעם זאבי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by