בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
כוח צה"ל הרס מפקדה של כוח 17 באל-בירה 
 
 
חדשות נענע 

נמשכת הפעולה הצבאית בשטחים; צה"ל ממשיך לכתר את שש הערים הפלסטיניות המרכזיות; שני חיילים נפצעו קל ו-4 פלסטינים נהרגו היום; הירי לעבר שכונת גילה נמשך גם הלילה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צה"ל ממשיך לכתר את שש הערים הפלסטיניות המרכזיות, ולפעול בשטחים של הרשות. במסגרת הפעילות הרס כוח צה"ל הלילה (ראשון) מפקדה מקומית של כוח 17 בעיירה אל-בירה, הסמוכה לרמאללה.
 

המפקדה, בניין בן שלוש קומות, פונתה מיושביה לאחר כניסת צה"ל לפאתי העיר, לפני מספר ימים, ודחפורים הרסו את הבניין בלי שנתקלו בהתנגדות.

מדובר צה``ל נמסר כי הריסת הבניין נועדה כדי להפסיק את פעילות הטרור שבוצעה משם. בין היתר אחראית המפקדה לרצח של 10 ישראלים ולפציעתם של רבים.
 

הירי אל גילה נמשך למרות הפעילות בבית ג'אלה

הפלסטינים המשיכו גם הערב (ראשון) לירות מבית ג`אלה לעבר שכונת גילה בירושלים, ולעבר עמדות צה``ל הסמוכות לשכונה. זאת למרות העובדה שכוחות צה``ל פרוסים בבית ג`אלה כחלק מהפעולה הצבאית בגדה המערבית שנכנסה היום ליומה הרביעי. לא היו נפגעים מהירי.

בית אחד ברחוב פולוצקי בשכונה נפגע מקליע. פלסטינים ירו גם לעבר מחסום הר חומה מכיוון בית סחור ולעבר כוח מג"ב שנע בכביש המנהרות סמוך לשכונת גילה, ככל הנראה מכיוון בית ג`אלה. לא היו נפגעים.

סגן הרמטכ"ל, משה בוגי יעלון, אומר הערב (ראשון) כי ישראל ממשיכה לפעול בשטחי A גם בשעות אלו כדי למנוע טרור. הוא האשים את הרשות בכך שאינה פועלת למניעת טרור.

 
 

שני חיילים נפצעו באורח קל; 4 פלסטינים נהרגו


בצהרים נפצע חייל צה"ל קל בידו מירי פלסטינים סמוך למחסום שלוש מאות בבית לחם, ליד קבר רחל. החייל טופל ופונה לבית חולים "הדסה עין כרם" בירושלים.

מוקדם יותר נפצע חייל נוסף באורח קל מאוד, בעת שפלסטינים ירו לעבר עמדת צה"ל סמוך למחסום גן החיות, צפונית לקלקיליה. כמו כן ירו פלסטינים לעבר טנק צה"ל בבית לחם. איש מצוות הטנק לא
נפגע.

מהצד הפלסטיני דווח כי ארבעה פלסטינים נהרגו היום. שלושה מהם, שני אזרחים ואיש משטרה פלסטינית, נהרגו באזור בית לחם. במחנה הפליטים אל-עייזה, הקרוב לאזור, נפצעו יותר מ-10.

בכפר סאנור, מדרום לג`נין, נהרג ראדה עיישה, בן 18. מקורות פלסטיניים דיווחו שהוא נורה מכיוון מחנה הצבא שא-נור הסמוך, בעת שמסק זיתים באדמות משפחתו.

בחילופי אש בטול כרם נפצעו ארבעה פלסטינים, אחד מהם באורח קשה.
 

אלמונים פרצו למסגד בחברון


אלמונים פרצו בצהרים (ראשון) למסגד בחברון, שנמצא על ציר תנובה, בין כיכר גרוס למערת המכפלה, כך מדווחת היום משטרת חברון.

ככל הנראה, אלמונים פרצו לשתי דלתות במקום, והשליכו מבעד לחלון ספרי קוראן ושטיחים.

משטרת חברון פתחה בחקירת האירוע. נציגי המסגד והוואקף שתפו פעולה עם המשטרה, אך סירבו להגיש תלונה באופן רשמי.
 

בסוף השבוע השלים צה"ל את כיתור שש הערים הפלסטיניות המרכזיות


בסוף השבוע כיתרו כוחות צה"ל את הערים קלקיליה וטול-כרם, והשלימו בכך את כיתורן של שש הערים הפלסטיניות הגדולות ביהודה ושומרון. צה"ל מכתר היום (ראשון) באופן מלא את הערים ג`נין, בית לחם, רמאללה, שכם, חברון, קלקיליה, טול כרם ובית ג`אלה.

צה"ל ימשיך לכתר את הערים הללו, וייסוג מהן רק כשערפאת יפעל להפחתת האלימות. במקביל לכיתור, תימשך גם הפעילות המדינית - כך סוכם בפגישת רה"מ שרון ושר החוץ פרס, שנערכה בסוף השבוע.

בסוף השבוע פנו בכירים ברשות אל מנכ"ל משרד החוץ, אבי גיל, והציעו הפעלה של "מודל בית ג`אלה", לפיו יפנה צה"ל את כוחותיו בבית ג`אלה ובבית לחם, והרשות תפרוס את כוחותיה במקומות אלו ותקפיד על שמירת השקט והפסקת האש.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by