בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חשד: בן לאדן אחראי לפיגועים בארגנטינה 
 
 
חדשות נענע 

בשיחה לשגרירות ארגנטינה בריאד קיבל אל קאעדה את האחריות על הפיגועים במטרות ישראליות בבואנוס איירס; המטלפנים האלמונים התריעו על פיגועים צפויים נוספים במטרות אמריקניות; השופט החוקר הארגנטיני ביקש את סיוע האפ-בי-איי בפיענוח השיחות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חוקרים בארגנטינה בודקים עתה חשדות לגבי האפשרות שאוסאמה בן לאדן עמד גם מאחורי הפיגועים בשגרירות ישראל בבואנוס איירס ב-1992 ובבניין ועד הקהילה היהודית בעיר, ב-1994.

בשני הפיגועים נהרגו 115 בני אדם וכ-200 נוספים נפצעו. עד כה נחשדו בביצוע הפיגועים עימאד מורניה, איש המבצעים המיוחדים של החיזבאללה, וגורמים במודיעין האיראני. כיוון החקירה החדש התפתח בעקבות דיווח של הנספח הכלכלי בשגרירות ארגנטינה בריאד.
 
עיתון "הארץ" מדווח כי הדיפלומט התראיין אמש לתחנת רדיו בבואנוס איירס וסיפר שבספטמבר 2000קיבלה השגרירות בריאד כמה שיחות טלפון בעילום שם.

המטלפנים האלמוניים שדיברו בערבית, אמרו כי הם מדברים בשם ארגון אל-קאעדה והזהירו מפני כמה התקפות מתוכננות של הארגון. הדבר אירע זמן קצר לפני תקיפת סירת המתאבדים שפוצצה עצמה על דופן המשחתת האמריקאית "קול" בנמל עדן, בתימן.

עוד אמרו המטלפנים האלמוניים: "אנו נוטלים אחריות לפיצוץ בארגנטינה ומודיעים כי צפון אמריקה תזכה להפתעה ביום שלישי ה-26
בספטמבר".

עורכת דין המייצגת את הקהילה היהודית בארגנטינה, אמרה כי הגילויים החדשים על שיחות הטלפון לשגרירות הארגנטינאית בסעודיה מאששים את "אותו קו" שנחקר בידי השופט החוקר הארגנטינאי חואן חוזה גאלנו.

גאלנו פנה אמש לאף-בי-אי וביקש את סיועו לפענוח וניתוח ההודעות הטלפוניות שהתקבלו בשגרירות. עורך הדין אלברטו זופי, המייצג חלק מבני המשפחות של הנפגעים בפיגועים, ביטל את חשיבות המידע, בטענה כי "קל כיום להטיל את ההאשמה על בן לאדן" ודרש שלא ינטשו את חקירת הקשר האיראני.

בבית משפט בבואנוס איירס מתקיים בימים אלה משפטם של עשרים חשודים בסיוע לפיצוץ בניין ועד הקהילה. בין החשודים כמה שוטרים לשעבר החשודים באספקת הרכב שהמבצעים הפכו למכונית ממולכדת שגרמה לפיגוע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by