בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בצה"ל מעריכים כי מדינה עוינת מעורבת בהכנת מעטפות האנתרקס בארה"ב 
 
 
חדשות נענע 

מופז אמר כי בצה"ל מעריכים שבן לאדן מעורב במתקפה הביולוגית; מעטפה חשודה הגיעה לשגרירות עיראק בארה"ב; מעטפות חשודות נשלחו גם למנהיגי צרפת ופולין; חמישה עובדים נוספים של בית הנבחרים האמריקני שהראו סימפטומים של המחלה מחכים לתוצאות בדיקותיהם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרמטכ"ל רב-אלוף שאול מופז אמר היום (שלישי) כי בצה"ל מעריכים שארגונו של אוסאמה בין-לאדן עומד מאחורי מתקפת האנתרקס בארצות הברית.

"איכות החומר שנשלח לארצות הברית מעידה כי לייצור החיידק הייתה שותפה גם מדינה עויינת" אמר רב-אלוף מופז בפני וועדת החוץ והביטחון של הכנסת.

אחה"צ אמר מנהיג הדמוקרטים בבית הנבחרים בוואשינגטון כי הנשיא בוש וראשי הקונגרס משוכנעים כי יש קשר בין התקפת האנתרקס בארה"ב למתקפת הטרור ב11 בספטמבר.

לדבריו אין הוכחות המעידות על קשר כזה, אולם `כולם משוכנעים כי התפרצות המחלה באה בעקבות מתקפת הטרור` דברי גפהארד.


בכירים עירקים הכחישו היום כל קשר לחידק האנתרקס שהתפרץ בארה``ב אולם סרבו לאפשר לפקחי האו"ם להיכנס לעירק ולבדוק את מפעלייה.

העירקים האשימו את הממשל בארה"ב בהמצאת התקפת האנתרקס כדי שתהווה תירוץ להרחבת מתקפתה כנגד הטרור, גם כנגד מדינות אחרות מעבר לאפגניסטאן.

בכירים בארה"ב אמרו כי עירק וברית המועצות לשעבר יצרו בעברם אנתרקס באיכות קטלנית, אולם משרד החוץ האמריקאי אמר אתמול כי הוא אינו יודע על קשר ישיר בין עירק למעטפות האנתרקס שהתגלו בארה"ב.

 

נמשכת בהלת האנתרקס בעולם

השגריר העיראקי בארצות הברית אמר היום כי מכתב המכיל חומר חשוד התקבל על ידי ממשלחת דיפלומטית עיראקית, שנמצאת בניו-יורק ווושינגטון.

שני המכתבים נמסרו לבדיקה של המשטרה, אולם ממצאי הבדיקה של אחד המכתבים לא העלה חשד לאנתרקס. תוצאות הבדיקה של המכתב השני טרם נמסרו.

אתמול נשלחו מעטפות חשודות גם לנשיא צרפת ולראש ממשלת פולין - בשתי הלשכות הכריזו על כוננות גבוהה.

בארמון האליזה שבפריז אושפזו מספר בני אדם מחשש שנגעו בחומר החשוד כאנתרקס.

 

ממשלת בריטניה: התקפת טרור כימית או ביולוגית היא אפשרית בהחלט

העיתון `אינדיפנדנט` דיווח כי ממשלת בריטניה הורתה לשירותי החירום במדינה להיערך לפיגוע הטרור הגדול ביותר אי פעם.

למרות שממשלת בריטניה הצהירה באחרונה שאין כל התרעות על מתקפה כימית או ביולוגית במדינה, הדו"ח, בן 16 עמודים, מודה ש"הדבר בהחלט אפשרי".

לפי הדו"ח, החשש הגדול ביותר נוגע למקומות סגורים שבהם נמצאים הרבה אנשים. הדו"ח טוען כי פינוי מאסיבי אינו רצוי ויש להעדיף אפשרות של טיפול במקום.

בין היתר נשלחו הוראות מפורטות לרופאים ולבתי חולים ברחבי בריטניה בנוגע להתמודדות עם התפרצות אנתרקס ואבעבועות שחורות.

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by