בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
העבודה דנה "בקווים האדומים" להישארותה בממשלה  
 
 
חדשות נענע 

בעבודה מתגברים הקולות הקוראים לפרוש מהממשלה; פרס ובן אליעזר לא מצטרפים לאיומים; חילופי דברים קשים בישיבת הממשלה על רקע טענות פרס כי פעולת צה"ל לא אושרה כיאות ע"י הקבינט; רה"מ ושר הביטחון הכחישו את הדברים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השר שלמה בן עמי אמר אחה``צ (שני), בישיבת סיעה של `העבודה` כי "מפלגת העבודה נמצאת במסלול התאבדות ורק מי שעיוור אינו יכול לראות זאת".
 

"ידעתי מההתחלה ששרון יעשה את מה שהוא רוצה", הוסיף בן עמי, "היחידים שמדאיגים את ראש הממשלה הם בנימין נתניהו ובוש מצד שמאל, ולא מפלגת העבודה".

מוקדם יותר אמר שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, כי "מי שמרים גבה נוכח הישארותה של מפלגת העבודה בקואליציה צריך להבין שהעבודה לא יכולה לקבל הכל, אבל כל עוד היא בקואליציה, גם עוזי לנדאו לא יכול לקבל הכל".

כזכור, מפלגת העבודה התכנסה במטרה לדון בקביעת ה"קווים האדומים" להמשך ישיבתה בממשלה.

אמש התגברו הקולות הקולות הקוראים לפרוש מהממשלה, בעקבות פלישת צה"ל לשטחי הרשות הפלסטינית וחילופי הדברים הקשים בישיבת הממשלה השבועית.

אישים בעבודה הזהירו אמש כי מפלגת העבודה לא תוכל להישאר בממשלה אם צה"ל ישאר בשטחים הפלסטינים לאורך זמן. בין היתר מדובר בשרים דליה איציק ורענן כהן, בחברי הכנסת חיים רמון ואפי אושעיה וביו"ר הכנסת אברהם בורג.

שר החוץ, שמעון פרס, ושר הביטחון, בנימין בן אליעזר, לא מצטרפים בינתיים לאיומי הפרישה. פרס, השוהה בניו יורק, אמר הלילה כי עדיין לא הגיע הזמן לפרוש.

ח"כים ושרים בעבודה ובליכוד אומרים כי הם חשים שהחלה הספירה לאחור, שיכולה להביא לפירוק ממשלת האחדות.
 

חילופי דברים קשים בישיבת הממשלה

הממשלה נועדה אתמול (ראשון) לישיבתה השבועית בצל המחלוקת ההולכת וגוברת בין שרי הימין לשרי מפלגת העבודה, ובצל הערכות מימין ומשמאל, כי ימיה של העבודה בממשלת שרון - ספורים.

בפתח הישיבה הבהיר ראש הממשלה, כי לישראל אין כל עניין להישאר לאורך זמן בשטחי A של הרשות הפלסטינית, "וכשנעצור את ראשי ארגוני הטרור, נצא משם", דברי שרון.

הממשלה החליטה להגביר את שיתוף הפעולה עם ארה"ב בחקירת פיגועי הטרור, להעביר לידיה פרטים פיננסיים שביקשה ולפעול בעניין; עוד הוחלט להמשיך בלחץ הדיפלומטי בעניין הפלסטיני.
 
 

פרס מתח ביקורת קשה על מדיניות רה"מ בשטחים

אתמול מתח שר החוץ, שמעון פרס, ביקורת קשה על מדיניות ראש הממשלה בשטחים, ועל הקריאות שנשמעות לאחרונה למוטט את הרשות הפלסטינית.

"אם ישנם גורמים כאלה, הם צריכים להגיד לעם מה הם מציעים במקום זה", אמר פרס בראיון לערוץ 2. "אם רוצים לעשות מרחץ דמים טוטאלי, ללא שום כתובת, זה מה שצריך לעשות". פרס הוסיף עוד, כי הוא סבור שחיסולו על עאטף עבייאת היה טעות.

פרס, שיצא לסדרת פגישות בארה"ב, אמר עוד כי משימות צה"ל בסוף השבוע בשטחים הוגדרו ע"י ראש הממשלה לבדו, ללא אישור של הקבינט המדיני-בטחוני.

שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, דחה את הטענה, ואמר בראיון לגלי צה"ל כי "אין אפשרות שבקבינט של מדינת ישראל כל כניסה של טנק וכל כניסה של חייל תובא להחלטת הקבינט".

בישיבת הממשלה היום שאל רה"מ אם מי מהשרים סבור כי לא עודכן בפרטי פעולת צה"ל, ברמה הנדרשת; איש מהשרים לא ענה בחיוב לשאלה.
 

בעבודה מאיימים: אם פרס יפרוש, נפרוש כולנו

בישיבת הממשלה מתחה השרה דליה איציק ביקורת קשה על שרון ושאלה אותו: אתה יודע לאן אתה מוביל?

היא הוסיפה כי מדובר במלחמה מתגלגלת, שעלולה להשקיע את ישראל בבוץ צבאי ומדיני.

השרה איציק דרשה לקיים בהקדם דיון באלטרנטיבות למצב הנוכחי, כולל בהפרדה חד צדדית.

מוקדם יותר הבוקר העריכה איציק כי מפלגת העבודה לא תשרוד בממשלת האחדות עוד זמן רב.

השרה לימור לבנת הציעה הבוקר לשר החוץ פרס להתפטר, "אם אינו מסוגל להפנים את העובדה ששרון הוא ראש הממשלה".

בתגובה אמר יו"ר הכנסת, אברהם בורג, כי הדבר יידון רק במוסדות המפלגה ולא ייגזר מ"גחמה אישית של אף אחד", ואולם אם יפרוש פרס "המפלגה לא תנטוש אותו", דברי בורג בראיון לגלי צה"ל.
 

שרון מעריך: ערפאת לא יסגיר את רוצחי זאבי

בפגישה שערך עם ביום ה` עם שרי הליכוד, הבהיר רה"מ כי אין הוא מתכוון להתיר פגישות נוספות בין שר החוץ פרס ליו"ר הרשות ערפאת, כל עוד נמנע ערפאת מלהיענות לדרישה הישראלית להסגיר את רוצחי השר זאבי, ולבצע מעצרים יעילים של פעילי טרור.

ראש הממשלה העריך עוד, כי ערפאת לא יסגיר את הרוצחים, ולפיכך תיאלץ ישראל ליישם את השלב הבא של החלטות הקבינט, ולהכריז על הרשות הפלסטינית כ"יישות תומכת טרור".

בהתחשב בנתונים אלו, אמר רה"מ, "ייתכן שמפלגת העבודה לא תישאר בממשלה לאורך זמן".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by