בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פוצחה הגנת זכויות היוצרים של Windows Media 

פוצחה הגנת זכויות היוצרים של Windows Media

 
 
אורי דרורי, דה-נט

ברשת מופצת תוכנה, שמאפשרת להעתיק קבצי מדיה, כגון סרטים ושירים, המוגנים בעזרת טכנולוגיית ההגנה כנגד פירטים של מיקרוסופט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האקר, שפועל תחת הכינוי Beale Screamer, הפיץ לאחרונה ברשת תוכנה, המאפשרת להסיר את הגנת זכויות היוצרים של מיקרוסופט מקבצי מדיה. כך ניתן לשכפל את הקבצים באופן בלתי מוגבל.

זוהי אינה הפעם הראשונה, שההגנה של מיקרוסופט מבוטלת, הפעם הקודמת היתה ב-1999, כשהאקרים הוציעו תוכנה, שעוקפת את הגנות מיקרוסופט, יום לאחר שהחברה שחררה את Windows Media 4.
 
מיקרוסופט אישרה ביום שישי, שהקוד אכן עובד, אך לדברי מנהל קבוצת המוצרים בחטיבת המדיה הדיגיטלית של מיקרוסופט, ג`ונתן אשר, הנזק לאסטרטגיית ה-DRM (Digital Rights Management, ניהול זכויות דיגיטלי) של החברה מזערי. הסיבה לכך היא, שהגנות המדיה של החברה ניתנות לעדכון בקלות במצבים כאלו. חלק מהמוסיקה באיטרנט עלולה לאבד את הגנתה, אבל התוכנה תשאר מאובטחת, אמר אשר.

ניהול הזכויות הדיגיטלי קריטי להצלחת מיקרוסופט בשוק המדיה הדיגיטלית. ה-DRM הוא חלק עיקרי בניסיונה של מיקרוסופט להפוך את פורמט קבצי המדיה שלה, Windows Media, לערוץ הפצה עבור חברות בתעשיית המוסיקה והסרטים האמריקנית.

למיקרוסופט יש סיבות טובות לא לפחד מהפרצה החדשה ב-DRM; תוכנת הפריצה עובדת רק על הגרסה האחרונה של Windows Media, שרק תוכן מועט קודד בה. בנוסף, כדי שהמשתמש יוכל לפרוץ את ההגנה, ולהעתיק את הקובץ, הוא חייב להיות בעל רשיון תקף לשמוע אותו, היות והתוכנה משתמשת ברשיון זה כדי להטעות את תוכנת ה-DRM, ולהסיר את ההגנה לחלוטין.

עם תוכנת הפריצה הפיץ Screamer גם את קוד התוכנה, וקרא להאקרים ברחבי הרשת לעשות בו שימוש, כנגד הגרסאות הבאות של התוכנה. "אתם יודעים, שמיקרוסופט הולכת לעשות מספר שינויים, שיהפכו את התוכנה שלי לבלתי שמישה", כתב Screamer.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by