בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הצלב האדום מזהיר מפני סוס טרויאני חדש 

הצלב האדום מזהיר מפני סוס טרויאני חדש

 
 
אורי דרורי

הסוס הטרויאני מופיע בדואר אלקטרוני, דמוי מכתב תרומה של ארגוני סעד אמריקניים, ומנסה לגנוב את פרטי כרטיס האשראי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הצלב האדום הזהיר ביום רביעי מפני דואר אלקטרוני, שנראה כמכתב תרומה עבור נפגעי התקפת הטרור של ארגוני סעד אמריקניים אמריקניים, ומכיל סוס טרויאני, שיכול לגנוב את פרטי כרטיס האשראי.
 


הסוס הטריויאני, ששמו Septer.Trojan, התגלה על ידי חברת סימנטק, שהגדירה את רמת הסיכון שלו כנמוכה, עקב הצורך לשלוח כל עותק שלו ידנית.

מנהל בכיר בסימנטק, וינסנט וויפר, אמר שהוא אינו יודע על אף אדם, שנפל בפח. לדבריו, סימנטק זיהתה רק את האתר בו מוקם טופס התרומה המזויף.

"לדעתי הוירוס אינו נפוץ", אמר וויפר, היות ואין לא יכולת שיכפול עצמי, וכותבו צריך לשלוח אותו ידנית.

הצלב האדום מסר, שהוירוס מגיע בצורת קובץ הפעלה, שמצורף לאימייל. כשהמשתמש מפעיל את הקובץ, מופיע טופס תרומה, שהמשמש צריך למלא. המכתב נראה כאילו נשלח מהצלב האדום, United Way או קרן ה-11 בספטמבר. לאחר מילוי הטופס, פרטי המשתמש נשלחים לאתר אינטרנט, שאינו שייך או קשור לארגונים אלו.

לדברי סימנטק, הטופס אינו מאפשר למשתמש לסגור את הטופס לפני מילוי פרטיו האישיים, אך ניתן לסגור אותו בעזרת Ctrl+Alt+Del, סימון הטופס ברשימה, ובחירה בסיום משימה (End Task). לפי סימנטק, גודל הקובץ המצורף הוא 518,144 קילובייטים.

הצלב האדום הודיע, שאינו מקבל תרומות בדואר אלקטרוני. למרות זאת, הארגון שלח ב-14 בספטמבר מכתב מתורמים, שתרמו בעבר, עם קישור לדף התרומה המאובטח של הצלב האדום.

הצלב האדום ייעץ למי שמקבל את המכתב עם הסוס הטרויאני למחוק אותו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by