בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נסטלה ננזפה על חטיפת דומיינים הפוכה 

נסטלה ננזפה על חטיפת דומיינים הפוכה

 
 
אורי דרורי, מערכת דה

בוררים, ששפטו במחלוקת על שמות דומיינים, החליטו שנסטלה לא תקבל את Maggie.com, ואף נזפו בחברה על נסיונה לחטוף את הדומיין

 
 
 
 
 
 
 
 
 


ICANN פרסמה בשבוע שעבר את החלטות בורריה בתביעתה של נסטלה נגד Pro Fiducia Treuhand AG, מחזיקת דומיין Maggie.com. הבוררים החליטו, שדומיין Maggie.com יישאר בידי Pro Fiducia Treuhand AG, ובנוסף נזפו בנסטלה על נסיונה לבצע חטיפה הפוכה (Reverse Hijacking).
 

שלושת הבוררים התמנו על ידי (World Intellectual Property Organization-WIPO).

הבוררות נערכה במסגרת מדיניותה של ICANN בנושא חטיפת דומיינים ו- Cybersquatting, המכונה Uniform Domain Name Dispute Resolution Policy-UDRP. זיהוי ניסיונות חטיפה הפוכה נדירים מאוד בשימוש ב-UDRP הנזיפה לנסטלה, ששחררו שלושת הבוררים, היתה חמורה בהתאם.

נסטלה פנתה למרכז הבוררות של WIPO, אחד מארבעת המוסדות, שמטפלות בתביעות UDRP, בתביעה נגד Pro Fiducia Treuhand, מחזיקת דומיין Maggi.com. לטענת נסטלה, רישום דומיין Maggi.com פוגע בסימן המסחרי של נסטלה, מותג הרטבים והמרקים Maggi. בתלונתה של החברה נאמר, שלחברת Pro Fiducia Treuhand, חברת ייעוץ ניהולי ופיננסי, אין שום זכות להשתמש בדומיין, והחברה אף לא השתמשה בדומיין במשך 5 שנים.

לעומתה טענה Pro Fiducia Treuhand, שהדומיין נרשם תחת שמה, היות ושמו של ויושב הראש של החברה, רומאו מאגי (Romeo Maggi), קנה את הדומיין ב-1996, וסיפק את פרטי החברה כאיש הקשר.

בתגובה לפניית WIPO אמר מאגי, שהוא עדיין מתכנן לבנות בדומיין אתר פרטי למשפחתו, והוא הודיע על כך לעורכי הדין של נסטלה ב-1999. מאגי הודיע, שהוא אפילו נפגש עם נציגי החברה.

הבוררים התייחסו בהחלטתם לעובדה שנסטלה לא טרחה להודיע בשום צורה לבוררים על יושב הראש, רומאו מאגי, ועל הקשר עימו בהצהרתה.

"הפאנל מוצא שכשלונה של נסטלה לצרף פרטים מהרקע הנרחב של המחלוקת מפתיע", כתבו הבוררים בפסק הדין הכתוב. הבוררים אף הצביעו על כך, שנסטלה הצהירה, שהמידע שהיא סיפקה הוא "למיטב ידיעתה, מושלם ומדויק", ותמהו כיצד נסטלה העזה להצהיר הצהרה שכזו.

לדברי הבוררים, למזלו של מר מאגי הוא הגיש לנו את המידע החסר, שבלעדיו ייתכן והדומיין היה עובר לידיה של נסטלה.

היות ונסטלה לא טרחה לציין בתביעתה, שהיא מודעת לבעלותו של מר מאגי על הדומיין, ורצונו להשתמש בדומיין לשימוש אישי, למרות שהייתה איתו בקשר בעבר, החליטו הבוררים כי "תלונתה של נסטלה הוגשה בחוסר תום לב והיא למעשה ניסיון לניצול ההליך המנהלי".

הבוררים של WIPO קבעו, שלמאגי יש בברור זכויות לגיטימיות לדומיין Maggi.com.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by