בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרס בארה"ב: על ערפאת לבסס מחדש את אמינותו 
 
 
חדשות נענע 

פרס: כשלונו של ערפאת לעצור את רוצחי זאבי כמעט וחיסל את מחנה השלום בישראל; ייפגש היום עם פאוול ורייס; פאוול: שרון הבטיח לי כי לישראל אין כוונה להישאר בשטחים אליהם נכנסה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר החוץ שמעון פרס הביע הלילה (ראשון-שני) אמון מסוייג ביאסר ערפאת; עם זאת הדגיש פרס, כי כשלונו של ערפאת לעצור את האחראים לרציחתו של השר זאבי "כמעט וחיסל את מחנה השלום בישראל".
 
על ערפאת לבסס מחדש את אמינותו בעיני ישראל וארה"ב" אמר פרס בהופעתו בפני ועידת הקונגרס היהודי-אמריקני.

"ערפאת רוצה להשתייך למועדון המדינות הנלחמות בטרור" אמר שר החוץ, והוסיף: "אולם אינך יכול להיכנס לאזור ללא עישון עם סיגר דולק בפה" דברי שר החוץ.

פרס אמר כי הגיעה השעה שערפאת יחליף מילים במעשים: "ערפאת לא עצר איש מהמעורבים, והדבר יוצא בעית אמינות שכמעט וחיסלה את מחנה השלום בישראל" כדבריו.

פרס חזר ואמר כי לישראל אין כל כוונה לערער את שלטונו של ערפאת, להביא להחלפתו או להישאר בשטחים הנמצאים בשליטה פלסטינית.

פרס אמר כי בניגוד לדיווחים קודמים מזכ"ל האו"ם קופי אנאן הכחיש באוזניו ידיעות על פיהם הוא יוזם יוזמה מדינית חדשה לפתרון המצב באזור.
 

גורמים מדיניים: ישראל מדברת בשני קולות

גורמים מדיניים הביעו הבוקר חשש כי מסע ההסברה של ישראל בארה"ב מכיל מסרים סותרים.

לדבריהם, המסרים שמעביר שר החוץ שמעון פרס, אינם עולים בקנה אחד עם מסריהם של נציגים אחרים העושים בארה"ב, כדוגמת זלמן שובל ומשה ארנס, המביעים עמדות המזוהות עם ראש הממשלה שרון.

זלמן שובל, הצפוי להיפגש הבוקר עם בכירים בממשל האמריקני, אמר הבוקר כי הוא מקווה ששר החוץ פרס "ייצג נאמנה את עמדתה הרשמית של ממשלת ישראל ולא יביע עמדות אחרות" דברי שובל.

השר לבטחון פנים, עוזי לנדאו, אמר הבוקר כי הוא מתקשה להאמין שפרס יביע עמדות המנוגדות לעמדתה הרשמית של ישראל, אולם "את הדברים נברר כאשר יהיה בבית" כדבריו.
 
 

ארה"ב: כעס על ישראל - לחץ על ערפאת

בתוך כך דווח הבוקר כי האמריקנים מפעילים לחץ על יו"ר הרשות הפלסטינית ערפאת לפעול לעצירת מבצעי הטרור.

הבוקר דווח כי מזכיר המדינה האמריקני קולין פאוול אמר בשיחה טלפונית לערפאת כי "הוא נמצא בסכנה ועליו לפעול" שאחרת עלולה ישראל לפעול לסיום שלטונו.

במקביל אומרים מקורות דפלומטיים בארה"ב כי בשיחות פנימיות במשרד החוץ ובבית הלבן מתרבים הגינויים למעשי ישראל: "ישראל אינה מבינה את הנזק שהיא גורמת לאינטרסים של ארה"ב והעולם החופשי".

בראיון לרשת הCNN אמר הבוקר מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, עימו צפוי להיפגש פרס, במהלך ביקורו בארה"ב , כי הוא מקווה שכוחות צה"ל יוכלו לעזוב את השטחים הפלסטינים.

פאוול הוסיף ואמר כי שמע מראש הממשלה שרון כי לישראל אין כוונה להישאר במקומות אליהם נכנסה בימים האחרונים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by