בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גידול של שישה אחוזים במספר הלומדים בהיי-טק 

גידול של שישה אחוזים במספר הלומדים בהיי-טק

 
 
חדשות נענע 

השנה ילמדו 8,540 סטודנטים בארץ בתחום מקצועות ההייטק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המשבר בענף ההיי-טק לא הרתיע את הסטודנטים בארץ להירשם ללימודי מדעי המחשב. כך עולה מבדיקה שערך InformationWeek באוניברסיטאות, עם תחילת שנת הלימודים אתמול לעומת זאת, חלה עלייה קלה בקצב הגידול במקצועות בתחום הביו-טכנולוגיה
 
השנה יתחילו 8,540 סטודנטים את הלימודים בתחום מקצועות ההיי-טק, לעומת 8,030 בשנה שעברה; גידול של שישה אחוזים. בשנה שעברה הגידול במספר הסטודנטים שהתקבלו למקצועות אלה היה של 27 אחוזים מ-6,330.

במקצועות ביו-טכנולוגיה מספר הסטודנטים החדשים השנה עולה ב-17 אחוזים ל- 2,530 סטודנטים. בשנה שעברה היה גידול של 15 אחוזים ומספרם הגיע ל- 2,110.

היחס בין מספר הפונים ומספר המתקבלים הוא 1 ל-4 פירוש הדבר שהגידול במספר הפונים למקצועות ההיי-טק פחת השנה.

לפי המונחים האקדמיים היי-טק הם, מדעי המחשב אלקטרוניקה מתמטיקה, הנדסת תקשורת והנדסת תוכנה. בתחום הביו-טכנולוגיה הם ביולוגיה, חקלאות, (ביולוגיית הצמחים, והנדסת ביולוגית).

מתוך 211,000 סטודנטים שלומדים באוניברסיטאות והמכללות האקדמאיות, כ-12 אחוזים לומדים מקצועות היי-טק ו-5.7 אחוזים לומדים מקצועות ביו-טכנולוגיים.

מאז 1993 קרי לפני תשע שנים, מספרם של אלה שהתחילו ללמוד ביוטכנולוגיה גדל ב-84 אחוזים, ואילו מספרם של אלה שהתחילו ללמוד מקצועות היי-טק גדל ב-409 אחוזים.

ניסן לימור, מנכ"ל המועצה להשכלה גבוהה, אמר שהמספרים משקפים את המשך הגידול בביקוש למקצועות טכניים.

"אני יודע שהשנה יש גידול של 6 אחוזים בלבד בביקוש למקצועות היי-טק אך אני מייחס, זאת לחוסר יכולתם של המוסדות להשכלה גבוה לקלוט מספר גדול יותר של סטודנטים בתחומים אלה".

"אני חושב שהנתונים מוכיחים שהמוסדות להשכלה גבוהה הצליחו להתאים את עצמם לדרישות המשק."
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by