בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מופז: לא נישאר בשטחי A עוד זמן רב 
 
 
חדשות נענע 

הרמטכ"ל הכתיר את הפעולה בשטחים: 'הצלחה'; שר הבטחון: אין כוונה לפגוע בהנהגת הרשות הפלסטינית; בהודעת גינוי חריפה דרשה ארה"ב מישראל לסגת לאלתר משטח A; שרון דחה את הבקשה ואמר כי מדובר ב'הגנה עצמית'; ארה"ב והאיחוד הארופי יתאמו את דרישותיהם מישראל והרשות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הפלסטינים חידשו בצהריים (שלישי) את הירי לעבר שכונת גילה. בתוך כך נמשכים מאמצי הקהילה הבינלאומית להביא לפתרון המשבר הפלסטיני-ישראלי ולנסיגת צה"ל משטחי A.

בצהריים אמר הרמטכ"ל, רב אלוף שאול מופז, כי פעולת צה"ל מהווה הצלחה, אולם אין כל כוונה להישאר לאורך ימים בתוך שטחי הרשות.

 
הרמטכ"ל אמר, בסוף ישיבת החוץ והבטחון של הכנסת, כי "הכניסה לאזורי איי סייעה מאוד ליכולתו של צה"ל לפגוע במחבלים ולהביא לצימצום הירי משטחי הרשות לעבר מטרות ישראליות" כדבריו.

לדברי מופז, יאסר ערפאת לא מבצע פעילות ממשית לסיכול הטרור ורק פועל למראית עין "כדי לקבל ציון עובר מהאמריקנים ולהיות בצד של הטובים במערכה של ארה"ב נגד הטרור הבינלאומי" כדבריו.

מופז חזר והדגיש את מה שאמר לפניו בצהריים שר הבטחון, בנימין בן אליעזר, במהלך סיור בצפון, כי לישראל אין כל כוונה להישאר בשטחי הרשות או למוטט את ההנהגה הפלסטינית.

בן אליעזר אף אמר כי ישראל העבירה לפלסטינים רשימה אחרי רשימה של מבוקשים, אך בלא הועיל. "הרשות והעולם חייבים להבין שאי אפשר להחזיק את עם ישראל עם איום טרור", אמר בן אליעזר.

 

מאמצים בקהילה הבינלאומית להביא לפתרון המשבר

בעולם, ממשיכים לנסות ולהביא לפתרון המשבר. היום נודע כי גורמים בקהילה הבינ"ל יציגו דרישות מקבילות לישראל ולרשות.

במהלך מתואם, ידרשו הקהילה הארופית וארה"ב מהרשות לפעול נגד הטרור ומישראל לסגת מהגדה ולהפסיק החיסולים.

לאחר הודעת הגינוי החריפה בארה"ב כנגד פעולות צה"ל, החליטו היום גורמים מרכזיים בקהילה הבינלאומית לתאם את פעולותיהם לפתרון המשבר הישראלי-פלסטיני, ולהציג לשני הצדדים רשימת דרישות מקבילות, כדי למנוע הסלמה במעגל האלימות.

אתמול נפגשו שליח האו"ם טריה לארסן והוקונסול האמריקני רון שריקר, עם יור" הרשות ערפאתו ודרשו ממנו לשמוא על הפסקת האש ולפעול נגד הטרור. לערפאת הובהר כי מילוי אחר הדרישה יסייע לו למצב הכללי באזור.

היום יוועד המתאם הארופי למדיניות החוץ חוויר סולאנה עם ראש הממשלה שרון, לאחר שאמש נפגש עם יו"ר הרשות ערפאת. שליח האו"ם לארסן נפגש היום עם ראש הממשלה והציג את תביעות הקהילה הבינלאומית בישראל, ובהם נסיגה מיידית של צה"ל משטחי A של הרשות והפסקת מדיניות החיסולים.


 
 

ארה"ב גינתה בחריפות את פעולת צה"ל בשטחי A

ארה"ב קראה אתמול לישראל להוציא מיד את כל כוחותיה משטחי הרשות הפלסטינית ולא לשוב אליהם בעתיד.
הבוקר דחתה לשכת שרון בירושלים את התביעה האמריקנית לסגת לאלתר משטחי A: "רצח זאבי חצה קו אדום וישראל מממשת את זכותה להגנה עצמית" נאמר בהודעה.

בהודעת מחלקת המדינה האמריקנית שיצאה אמש, קראה ארה"ב לישראל לסגת לאלתר משטח A, לאכוף את הכבוד לחיי אדם ולהפגין ריסון.

הודעת הגינוי חריפה זו הפתיעה גורמים מדיניים בישראל.

אתמול אמר ראש הממשלה כי לא קיים לחץ אמריקני על ישראל. "לא נירתע מכל לחץ שהיום הוא איננו קיים. אני לא הבחנתי בשום לחץ פרט ללחץ כותרות העיתונים".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by