בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הפלסטינים: האמריקנים לוחצים לעצור האינתיפדה 
 
 
חדשות נענע 

טוענים כי בוש העביר לערפאת מסר ברור בעניין במקביל לדרישה מישראל לסגת משטחי איי; גורמים מדיניים: הנסיגה תהיה לקראת סוף השבוע; ביקורת אמריקנית על מתקפת השליחים הישראלית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גורמים פלסטינים טוענים כי הממשל האמריקני דרש מיו"ר הרשות ערפאת להפסיק את האינתיפדה ופעילות הטרור נגד ישראל, זאת במקביל לדרישת הממשל מישרל לסגת לאלתר משטחי הרשות; את המסר האמריקני העביר הקונסול ארה"ב בירושלים, רונאלד שליקר, וכן באמצעות הדיפלומטים האירופאים שנועדו עימו אמש.
 
נשיא ארצות הברית, ג`ורג` בוש, דרש אמש מממשלת ישראל להוציא את צה"ל משטחי הרשות הפלסטינית.

בוש נכנס במהלך פגישה בין שר החוץ, שמעון פרס, לבין היועצת האמריקנית לביטחון לאומי, קונדוליסה רייס, על מנת להעביר את דרישתו לפרס. הוא הסביר כי ההסלמה בשטחים מסכנת את שלמות הקואליציה שמנהיגה ארה"ב נגד הטרור. בוש הדגיש את החשיבות שבהשבת השקט לשטחים ובמעבר מהיר לישום תכנית מיטשל.

בסיום הפגישה אמר פרס: "בוש ביקש מאיתנו לצאת מהשטחים `immediately` אבל לא במובן של `מייד`, אלא `בהקדם האפשרי`.

גורמים מדיניים מעריכים כי ישראל תיעתר לבקשת ארה"ב, אבל תחל בהסגת צה"ל משטחי A רק בעוד כיומיים.
 

ביקורת אמריקנית על 'ההצפה של השליחים הישראלים בארצות הברית'גורמים מדיניים בוושנגטון מותחים ביקורת על מה שהם מגדירים "ההצפה של השליחים הישראלים ששוהים בוושינגטון או עתידים להגיע לבירה האמריקנית בקרוב".

כעת שוהים בארה``ב שם מלבד שר החוץ, שמעון פרס, גם השר דן מרידור, היועץ לביטחון לאומי, עוזי דיין, וגם שליחו של ראש הממשלה, זלמן שובל. בימים הקרובים יגיעו לשם השרים שרנסקי, ווילנאי, נווה ושטרית.

קונסול ישראל בניו יורק שלח אתמול מברק למשרד החוץ ובו ביקורת על מתקפת השליחים הישראלים

"עוד ארוחת בוקר על סלמון עם נציגי הקונגרס היהודי, אינה תורמת כלום להסברה", כתב פנקס.
 
 

"פאוול מבין אותנו"


בסיום פגישתו אמש עם מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, אמר פרס כי "צה"ל ישאר בשטחי הרשות הפלסטינית עד שערפאת יורה לעצור את הטרוריסטים".

"פאוול" החמיא פרס למזכיר המדינה שהיה שותף לניסוח הודעת הגינוי של ארה"ב אתמול "מבין את עמדתנו. הוא יודע שאנחנו לא רוצים להישאר בשטחי A אבל מוכרחים להיות שם עד אשר תהיה פעולה
נגד הטרור" אמר. "נישאר שם עד שנקבל לידינו את רוצחיו של זאבי".

שתי הפגישות הערב, עם פאוול ועם קונדוליסה רייס, צפויות לסיים את ביקורו המדיני של פרס בארה"ב, אחריו ישוב לישראל.
 

פרס לראמספלד: ישראל אינה מנסה להפיל את ערפאת


פרס נפגש שלשום עם שר ההגנה האמריקני, דונאלד ראמספלד ואמר לו כי ישראל אינה פועלת להחליף את ערפאת ואין לה מלחמה בפלסטינים אלא מלחמה בטרור.

במסיבת עיתונאים בוושינגטון אמר שר החוץ, שמעון פרס, כי השאלה העיקרית היא האם יש לישראל שותף למשא ומתן מדיני. לדבריו, ישראל אינה בטוחה בקשר לנכונותו של יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, להסדר.

"איננו מתנגדים למדינה פלסטינית. להיפך, אנו בעדה. איננו רוצים שהפלסטינאים יסבלו, אנחנו רוצים
שישגשגו", אמר. פרס ציין כי ישראל לא נלחמת אישית בערפאת. "הוא עומד בראש רשות, שיש לה ארבעצ צבאות, שכל אחד מהם נלחם באופן עצמאי. השאלה היא אם ערפאת מוכן לקחת את הסיכון, וזו להערכתי הבעיה", ציין פרס.

שר החוץ חזר והדגיש כי ערפאת חייב לעצור את הטרור. לדבריו, על ערפאת לעצור כ-15 מבוקשים האחראים לרוב הטרור באזור.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by