בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון: גנדי, אני מבטיח לך- ננצח 
 
 
חדשות  נענע

כך אומר ראש הממשלה בישיבת אבל בכנסת לציון שבוע לרצח השר רחבעם זאבי; לדבריו, צה"ל ביצע מעצרים חשובים הלילה; המשפחה וחברי סיעתו עלו לקברו בהר הרצל; האיחוד הלאומי: נפרוש מהממשלה אם צה"ל ייצא משטחי A

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אריאל שרון, אומר לפני הצהרים (רביעי) כי תכלית פעילות צה"ל בשטחים היא מניעת טרור ומעצר טרוריסטים. "ערפאת לא עוצר אנו עוצרים", אמר שרון. ראש הממשלה הוסיף כי היום בלילה ביצע צה"ל מעצרים חשובים מאוד, שישפיעו על יכולתם של ארגוני הטרור לפגוע בישראל.
 

בישיבת אבל של הכנסת לציון שבוע לרצח של רחבעם זאבי, החל ראש הממשלה בנאום לזכרו של זאבי ז"ל והמשיך בנאום מדיני. הוא התנצל בפני בני המשפחה הנוכחים באולם על שמייחד את עיקר דבריו לנושאים הממלכתיים הבוערים ולא רק לאישיותו של רחבעם זאבי.

שרון הדגיש כי לא ניתן כרגע להציג תוכנית מדינית משום ש"כשמציגים תוכנית היא הופכת מיד לקו פתיחה במו``מ", לדבריו. ראש הממשלה הדגיש כי גם בתוכניות הצבאית אין לעסוק בפמבי. "יש תוכנית והיא מתבצעת בהתמדה", הדגיש שרון.
 

שרון: לא ניכנע לטרור


"המצב לא קל ואין פתרונות קלים, אולם נשלם מחיר יקר אם ניכנע לטרור והממשלה לא תיכנע לטרור. מאידך אסור להתפתות ולשכוח כי עדיין יהיו שני עמים שצריכים לחיות ביחד בארץ זו- ואפשר לחיות ביחד", הוסיף ראש הממשלה.

שרון הדגיש כי הפלסטינים חשבו כי באמצעות טרור ואלימות יכניעו את ישראל, אולם המיתו על עצמם באמצעותה רק טרגדיות. "הם הניחו כי מאותה ממשלה, שהציעה ויתורים חסרי תקדים, הם יצליחו להשיג ויתורים נוספים באמצעים אלימים. הם הניחו כי יצליחו לתמרן אותנו בקהיליה הבינלאומית להסכם שיעמוד בניגוד לאינטרסים הביטחונים שלנו. הם חשבו שיוכלו להכחיד, את הממשל הדמוקרטי ואת אורח החיים במדינה", אמר שרון והוסיף: " מקץ שנה הם לא השיגו כל השג".
 
 

ביקורת מרומזת על ארה"ב


שרון גם מתח ביקורת מרומזת על ארה``ב. "הידידות העמוקה עם ארה"ב נשארה, ותישאר. זאת חרף גילויי פאניקה מקומית בלתי מכובדת. זוהי ידידות ושותפות אמת גם אם לא מסכימים בכל", דברי ראש הממשלה.

הוא הדגיש כי עם ישראל הוא עם שוחר שלום והמאבק שלו הוא על קיומו. במאבק הזה, לדבריו, נפל זאבי. "רק המוות שיחרר את זאבי משורות המאבק למען ארץ ישראל ועם ישראל הוא נקטף מירושלים המאוחדת שתישאר מאוחדת כלוחם שלחם את מלחמתו", אמר ראש הממשלה.
 

האיחוד הלאומי מאיים בפרישה מהממשלה אם ייסוג צה"ל משטחי A


לאחר רצח זאבי, משך השר אביגדור ליברמן את מכתב ההתפטרות שלו ושל זאבי מהממשלה. זאת לדבריו, עד אשר יתברר כיצד תגיב הממשלה לרצח.

היום שוררת תחושה קשה בין חברי סיעת האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו, בעקבות הידיעות על אפשרות שצה"ל ייסוג מחלק משטחי A בימים הקרובים.

הסיעה תקיים היום התייעצות בין חבריה, על ההשפעה שתהיה לנסיגה אפשרית על הישארותה בקואליציה. סגן השר יורי שטרן, המשמש כיו"ר הסיעה, מעריך כי הסיכויים שהאיחוד הלאומי תפרוש, אם דבר כזה יקרה, גבוהים.
 

ידיעות נוספות

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by