בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גילת עומדת לפטר 150-100 עובדים בישראל 

גילת עומדת לפטר 150-100 עובדים בישראל

 
 
עמי גינזבורג, מערכת

חברת גילת רשתות לוויין מפתח תקוה, הנמצאת במשבר עסקי קשה, עומדת להודיע בימים הקרובים על תוכנית מקיפה לקיצוץ הוצאות ורה-ארגון

 
 
 
 
 
 
 
 
 


במסגרת תוכנית מקיפה לקיצוץ הוצאות ורה-ארגון, מתכוונת גילת רשתות לווין לצמצם את עלויות השכר בכ-30%, ולפטר כ-40 עובדים - 200-150 מהם בישראל. גילת מעסיקה כיום כ-1,300 עובדים בכל העולם, מהם כ-550 בישראל.
 

במסגרת תוכנית הקיצוצים, התבקשו מנהלי המחלקות בגילת לקצץ את תקציביהם בכ-30%. למנהלים ניתנה אפשרות לבצע את הקיצוץ גם באמצעות הפחתת שכר, ולכן ייתכן שמספר המפוטרים בחלק מהמחלקות יהיה נמוך מ-30%.

נוסף על כך, מתכוונת גילת לסגור חלק ממשרדי המכירות והתמיכה הטכנית בחו"ל, ולאחד פעילויות על מנת לחסוך בהוצאות. לאחר ביצוע הפיטורים מתכונת גילת לאחד פעילויות גם בישראל, ולפנות חלק מהנדל"ן שהיא מאכלסת בשני המבנים שלה בפתח תקוה. המרכז בישראל כולל בעיקר את פעילויות הפיתוח של תחנות הלוויין הזעירות, ואת מחלקת הייצור וההרכבה של המערכות.

תוכנית הקיצוצים של גילת באה בעקבות משבר עסקי שהחריף במשך ספטמבר האחרון, והחובות העצומים שצברה החברה. בתחילת אוקטובר פירסמה גילת אזהרת רווח חמורה, שבה מסרה כי הכנסותיה ברבעון השלישי יסתכמו בכ-80 מיליון דולר בלבד, כ-40% מתחת לתחזית המקורית. ברבעון הרביעי מצפה גילת להכנסות של 90 מיליון דולר, פחות ממחצית מהתחזית המוקדמת.

נוסף על כך מסרה גילת כי היא עומדת לבצע שורה של הפרשות ומחיקות בהיקף כולל של כרבע מיליארד דולר. המחיקות יכללו מוניטיין בהיקף של 80 מיליון דולר, מלאים בהיקף של 70 מיליון דולר והשקעות בשורה של חברות דוט.קום שירדו לטימיון, בהיקף של 57 מיליון דולר. בעקבות זאת נוצר לגילת הפסד כולל של 267 מיליון דולר בתום הרבעון השלישי.

ההפסד העצום הותיר את גילת עם מזומנים בהיקף של כ-90 מיליון דולר וחובות לטווח ארוך שמגיעים לכחצי מיליארד דולר. כתוצאה מהחוב העצום והמשבר העסקי צללה החודש מניית גילת לשפל היסטורי של 2.5 דולר בלבד, מחיר המשקף לחברה שווי שוק של 60 מיליון דולר בלבד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by