בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הוועדה הביטחונית המשותפת תתכנס אחר-הצהרים 
 
 
חדשות נענע 

זאת בעקבות החלטת המטבחון המדיני לנסיגה מדורגת מהשטחים; הערכה: הנסיגה תתחיל בלילה שבין שבת וראשון; דיווחים על ירי מסוקי קרב באזור בית סחור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הוועדה הביטחונית המשותפת לישראל, לפלסטינים ולארה"ב תתכנס אחר הצהרים (שישי) כדי לדון בהחלטת המטבחון בעניין להסיג את כוחות צה"ל משטחי A באופן הדרגתי. זאת על רקע דיווחים על ירי של מסוקי קרב לעבר אזור בית סחור.
 

בגלי צה"ל דווח כי עדיין לא ברור האם מדובר במערך לחימה או בחיסול.

בישיבת התיאום הביטחוני ישתתפו מצד ישראל ראש השב"כ, ראש אגף התכנון בצה"ל, אלוף פיקוד המרכז ואלוף פיקוד הדרום.

מקור ביטחוני מסר כי הפגישה נועדה למניעת פיגועים ולאפשר נסיגה ישראלית מבית ג`אלה ובית לחם תחילה, דוגמת המצב הקיים באבו סנינה באזור חברון כיום.

גורמים מדיניים בכירים בירושלים מבהירים כי אם לא תעצור הרשות פעילי טרור בבית ג`אלה ובית לחם, לא תתבצע נסיגה מאזורי A האחרים שאליהם נכנסה ישראל. גורמי צה"ל אמרו בישיבת המטבחון כי הפעולה הייתה מוצלחת וציינו כי במהלכה נעצרו 46 מחבלים.
 

עבד רבו: לא התקבלה פנייה רשמית לרשות בנושא


הממונה על ההסברה ברשות הפלסטינית, יאסר עבד-רבו, אומר כי עד כה לא נתקבלה ברשות כל פנייה רשמית מישראל בעניין החלטות המטבחון ובעניין כינוס הפגישה הביטחונית לתיאום הנסיגה הישראלית.

הוא אמר לקול ישראל כי ההחלטות שהתקבלו עד כה אינם מתואמות עם הפלסטינים.

עבד רבו אמר כי הרשות דורשת נסיגה מלאה של ישראל משטחי הרשות ללא כל תנאים מוקדמים.
 
 

מועצת יש"ע: המטבחון מפקיר את אזרחי ישראל לחסדי ערפאת


מועצת יש``ע מאשימה הבוקר (שישי) את המטבחון בהפקרת אזרחי ישראל לחסדי ערפאת ומחבליו.

"בשבוע שעבר הוכח כי צה``ל יכול לנצח את הטרור, הפוליטיקאים מפריעים לו בכך, והאחריות לכל פיגוע שיתרחש חלילה לאחר הנסיגה משטחי A מוטלת באופן ישיר על ממשלת שרון, שכנראה העדיף אינטרס פוליטי על פני אינטרס בטחוני", נאמר בהודעת מועצת יש``ע.
 

מטבחון מורחב


המטבחון, אליו הצטרפו גם השרים שלום, ישי וליברמן, קיבל למעשה את המלצת הצבא, וקבע כי צה"ל ייסוג בצורה מדורגת משטחי A, שבהם ישרור שקט מוחלט.

בישיבה הביע שר החוץ פרס את דעתו, כי יש לצאת מערי הגדה בהקדם, עוד לפני סוף השבוע. עם זאת שאר חברי הקבינט קיבלו את עמדת הצבא, והצביעו לטובת נסיגה הדרגתית.

גורם רשמי העריך בתום הישיבה, כי הנסיגה תחל בלילה שבין מוצאי שבת ליום ראשון.

מקורות מדיניים מדווחים כי בשעה זו מתנהלים מגעים בין ישראל והפלסטינים, במטרה לעגן את נסיגת צה"ל בהסכם. המגעים מתקיימים בתיווכם של שר החוץ הגרמני יושקה פישר, ומזכיר מדיניות החוץ של האחוד האירופי, חוויאר סולאנה.

עם זאת יצוין, כי באופן רשמי, מסרבת הרשות הפלסטינית לשאת ולתת עם ישראל בשל מה שהיא מכנה "הטבח בבית רימא".
 

המלצות מערכת הביטחוןההלצות לדרג המדיני גובשו אתמול בצהרים (חמישי) בפגישה של ראשי מערכת הביטחון בכירי המערכת החליטו להמליץ לממשלה לסגת באופן הדרגתי, ולנצל את שארית השהייה בערי הגדה על מנת לפגוע בתשתית הטרור.

בצה"ל אומרים כי קיים חשש שהפיגועים נגד ישראל יימשכו ברגע שהכוחות ייצאו מהשטחים. כמו כן ציינו בצה"ל, כי המגעים עם גורמים פלסטינים המסוגלים לקחת אחריות על השטח, נכשלו עד כה.

תא"ל גרשון יצחק, מפקד כוחות צה"ל ביהודה ושומרון, העריך אתמול הבוקר כי נסיגת הכוחות קרובה בשל הלחץ האמריקני.

שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, אמר לפני כן בראיון לגלי צה"ל כי לצה"ל לא יהיה מה לעשות בשטחי A אם ייפסקו האש והפיגועים. "אנחנו עוד לא יוצאים משם. אנחנו נצא משם רק אשר יהיה לנו למי למסור את זה", אמר בהתייחסו לאפשרות שהמטבחון יחליט לצאת מהשטח.
 

פרס: ארה"ב מצפה שניענה לבקשתה

שר החוץ, שמעון פרס, שב אתמול בבוקר (חמישי) מביקור מדיני בארה"ב. במסיבת עיתונאים שכינס עם שובו, סיפר פרס כי היה נתון תחת לחץ אמריקני כבד לסגת מערי הגדה, וכי לחץ זה נובע מחשש אמריקני לשלמות הקואליציה למלחמה בטרור.

"ישראל תעשה שגיאה אם תמעיט בחשיבות הלחץ האמריקני" הזהיר פרס והוסיף: "ארה"ב חשה כי נענתה תמיד לבקשות ישראל ועתה היא מצפה שנענה לבקשתה". פרס ציין כי הידידות עם ארה"ב "עמוקת שורש" ונחשבת כדבר מובן מאליו.

עוד אמר פרס כי בוש הורה לישראל לצאת משטחי A בהקדם האפשרי ולא הנחה לעשות זאת "מייד".

השר לביטחון פנים, עוזי לנדאו, טען מנגד כי על כוחות צה"ל להישאר בשטחי A ככל שצריך, למרות הלחץ האמריקני. בראיון לגל"צ אמר לנדאו כי למיטב ידיעתו יצג שמעון פרס בארצות הברית את עמדות הקבינט.
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by