בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרידי אנתרקס התגלו במשרדים הראשיים של ה-CIA 
 
 
חדשות נענע 

איש מהעובדים לא נפגע; ארה"ב: מקרה שביעי של הדבקות באנתרקס נשימתי התגלה אמש; עד כה נחשפו למחלה 32 אמריקנים, מהם 14 נדבקו במחלה ושלושה נפטרו ממנה; וושינגטון פוסט: האנתרקס שנשלח למשרדו של דאשל כלל תוסף כימי מתוחכם

 
 
 
 
 
 
 
 
 


שרידים של חיידקי אנתרקס התגלו במשרדים הראשיים של סוכנות הביון האמריקנית, ה-CIA בוירג`יניה, כך מדווחת היום (שישי) רשת הסי.אן.אן.
 

בדיקה העלתה שהכמות שנמצאה אינה משמעותית מבחינה רפואית אך הוחלט לסגור את האגף שבו נמצא חדר הדואר.

עוד נמסר כי איש מהעובדים במשרדים הראשיים של ה-CIA לא נדבק באנתרקס.
 

ארה"ב: מקרה שביעי של אנתרקס נשימתי


מקרה שביעי של אנתרקס נשימתי התגלה אתמול בארצות הברית. עיתונאית מווישנגטון שהייתה במשרדו של מנהיג הרוב בסנאט, טום דנשל, בעת שקיבל את מעטפת האנתרקס נדבקה במחלה, והיא מאושפזת בבית החולים במצב קשה אך יציב.

אמש נודע עוד כי עובד של מחלקת המדינה האמריקנית אובחן כנשא אנתרקס. ככל הנראה, נדבק האיש ממעטפה נגועה שהגיעה למחלקת המדינה.

עדויות נוספות לחיידקי אנתרקס התגלו הלילה (חמישי) במיקום חדש בבניין הסנאט האמריקני והאיזור נאטם, בו בשעה ששלושה אזורים אחרים בקפיטול היל נפתחו מחדש.
 
 

העיתון "וושינגטון פוסט" דיווח אתמול בבוקר (חמישי) כי נבגי האנתרקס שזיהמו את האוויר במשרדו של הסנאטור תום דאשל בשבוע שעבר, כללו תוסף כימי מתוחכם שרק ארה"ב, רוסיה ועיראק מסוגלות להכין.

עם זאת, גורם בממשל המעורב בחקירה, אמר כי מכלול הראיות מרמז, שלא סביר שהנבגים הופקו בבריה"מ או בעיראק.

ה-FBI חוקר משלוח של שלושה בקבוקים הנגועים בחיידק הסלמונלה, שהגיע למשרדו בניו יורק של הנשיא לשעבר, ביל קלינטון. קלינטון ועוזריו לא נגעו בבקבוקים ולא נחשפו למחלה. דובר הFBI אמר כי אין קשר בין מקרה הסלמונלה למקרי האנתרקס.
 

ארה"ב קונה עוד אנטיביוטיקה נגד האנתרקס


בתוך כך, משרד הבריאות האמריקני הודיע שלשום על עסקה של המדינה עם חברת התרופות הגרמנית "באייר", לרכישה של 100 מיליון טבליות אנטיביוטיות מסוג Cipro המהווה טיפול מונע לאנתרקס.

כעשרת אלפים אזרחים אמריקנים נוטלים תרופות אלו על פי הנחיית הממשל. במקביל, רשות הדואר תספק לעובדיה ברחבי ארה"ב מסכות וכפפות למיון הדואר.

בארה"ב נתגלו עד כה 32 מקרים של חשיפה לנבגי אנתרקס ו-14 מקרים של הדבקות מפורשת במחלה, כאשר ששה מתוכם הם מקרים של אנתרקס נשימתי.

הנדבקים הם עובדי דואר ואנשי תקשורת. שלושה מחולי האנתרקס הנשימתי כבר אינם בין החיים.
 

האפ.בי.איי: טרם הוכח קשר בין הטרור לאנתרקס


ראש ה-אף.בי.איי, רוברט מולר, אמר כי עד כה נבדקו 2500 דיווחים אודות חשיפה אפשרית לחיידקי האנתרקס. לדבריו, כל דיווח זוכה להתייחסות רצינית ביותר, גם לאור העובדה שברוב
המקרים מדובר במתיחה.

מולר ציין, כי 7000 סוכנים פדרליים, המהווים כרבע מכלל העובדים ב-אף.בי.איי, מעורבים בחקירת מתקפת הטרור ומקרי האנתרקס, אולם לפי שעה לא הוכח הקשר השניים. לדבריו, מדובר בחקירה המקיפה ביותר בהיסטוריה של השירות הפדרלי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by