בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חודש פרוייקט ניהול מרכזים רפואיים 

חודש פרוייקט ניהול מרכזים רפואיים

 
 
TheNet


חידוש הפרוייקט התאפשר לאחר ישוב המחלוקות בין האוצר ובתי החולים; חברת קומפאק שזכתה כבר לפני 3 שנים, תוכל סוף סוף לממש את זכייתה; היקף הפרוייקט: 80 מיליון שקל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פרויקט נמ"ר (ניהול מרכזים רפואיים) להקמת מערכות מחשוב וניהול של 11 בתי חולים ממשלתיים בהשקעה כוללת של כ-80 מיליון שקל, שב לפעול ביום שלישי לאחר שכמעט בוטל.
 
נציגים של משרדי האוצר והבריאות נפגשו בבית משרד האוצר בירושלים עם הנהלות בתי החולים וחברת קומפאק, שזכתה בפרוייקט, וחתמה על החוזה בדיוק לפני שלוש שנים ב-21 באוקטובר 1998. בחודש מארס תחנך המערכת הראשונה בבית החולים אסף הרופא.

עד כה נסבה מחלוקת בין משרד האוצר לבתי החולים סביב שאלת תקצוב רכישת אמצעי המחשוב עבור בתי החולים, הנאמד ב-40 מיליון שקל. חברת קומפאק ישראל, האחראית על אספקת תוכנות, הודיעה ב-10 באוקטובר לעובדיה על ביטול הפרויקט והתחילה להעביר עובדים שעסקו בפרויקט לתפקידים אחרים .

נמ"ר מכסה את המערכות העיקריות עליהן מושתת מיחשוב בתי החולים: נח"ל - ניהול ורישום חולים, ניהול מכוני הדמיה, ניהול חדרי ניתוח, ניהול מעבדות, ומערכת תווך המשלבת בין כל האחרות.

על פי הערכות, השקיעה קומפאק ישראל בתכנון הפרויקט ובהקמתו קרוב ל-10 מיליון דולר. הליך ההכנה לפרויקט נמ"ר נמשך כארבע שנים, והוא כולל הכנסת מערכת מחשוב מרכזית ל-11 בתי חולים ממשלתיים.

משרד האוצר הקציב לפרויקט 80 מיליון שקל: 40 מיליון שקל להקמת המערכת ו-40 מיליון שקל לתחזוקה שוטפת. עוד נקבע כי בתי החולים יממנו את רכישת ציוד המחשוב מתקציבם הפנימי.

בשל המשבר התקציבי הפוקד את מערכת הבריאות, הודיעו בתי החולים למשרד האוצר כי הם אינם מסוגלים לשאת בעלות הכוללת של רכישת הציוד הנדרש לפרויקט,הנאמדת ב-40 מיליון שקל. לכן ביקשו בתי החולים מהאוצר לממן מחצית מהסכום, אך זה סירב.

במכרז להקמת המערכת זכתה חברת קומפאק ישראל, שחתמה על חוזה מול חברת התוכנה SAP במטרה להשתמש במוצריה כפלטפורמה להקמת המערכת. בנוסף העסיקה החברה כ-15 יועצים חיצוניים, והפנתה משאבים פנימיים לטיפול בפרויקט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by