בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
וילק בוועדת אור: לא ידעתי על ירי הצלפים באום אל פאחם 

וילק בוועדת אור: לא ידעתי על ירי הצלפים באום אל פאחם

 
 
חדשות נענע 

עדות זו של המפכ"ל לשעבר סותרת את עדותו של עוזר המפכ"ל; וילק העיד כי לא תחקר את נושא ירי הצלפים גם לאחר שנודע לו עליו בגלל שלא רצה להתערב בעבודת ועדת החקירה; הוועדה תתכנס שוב בעוד חמישה שבועות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מפכ"ל המשטרה לשעבר, יהודה וילק, העיד היום בפני ועדת אור ואמר כי לא ידע על ירי הצלפים באום אל פאחם ביום הראשון למהומות אוקטובר.

חברי הוועדה ציינו כי עדותו זו של וילק עומדת בסתירה לעדות שניתנה על ידי ניצב משנה שי עמיחי, עוזר המפכ"ל לשעבר, שטען כי מי שעידכן אותו בירי הצלפים הוא המפכ"ל עצמו.

יושב ראש הוועדה, השופט תיאודור אור, שאל את וילק מדוע לאחר שנודע לו על הירי הוא לא תחקר את הנושא,והעביר הנחיות מדויקות לשוטרים.

השופט אור אמר כי "בעיני, מפכ"ל צריך להתעניין במה שקורה ולא להתעלם".

בתשובה אמר וילק: "יתכן שטעיתי בכך שלא טיפלתי בנושא, אבל לא טיפלתי בו כדי שלא להיחשד בשיבוש החקירה של הוועדה". 
מפכ"ל המשטרה לשעבר יהודה וילק, העיד זה היום השני בפני ועדת אור, כשהדיון נסוב בעיקר על אמצעים לפיזור הפגנות שבשימוש המשטרה. וילק אמר כי הוא חושב ומאמין שעדיף שימוש בכדורי גומי מנשק חי.

בין השאר, הוזכרו חצציות, רכבים היורים חצץ לעבר המפגינים, כאמצעי חלופי, אך וילק אמר כי מדובר בכלי בלתי מדויק ומסוכן יותר אף מכדורי גומי והמליץ לשופטים לבקש הדגמה שלו.

וילק אמר כי אחד האמצעים היעילים לפיזור הפגנות במדינות מערב אירופה הוא השימוש בכלבים, אך בארץ הדבר לא נעשה בשל הקונוטציה לחנות הנאצים.

הוועדה תתכנס שוב בעוד חמישה שבועות כדי לשמוע את עדויותיהם של חברי הכנסת הערבים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by