בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צה"ל השלים את הנסיגה מבית לחם ובית ג'אלה 
 
 
חדשות נענע 

הנסיגה תוכננה למוצ"ש, אולם רה"מ דחה אותה בעקבות אירועי סוף השבוע. אתמול החליט המטבחון על ביצוע הנסיגה - למרות שלושת הפיגועים; גורמי בטחון: תהיה תגובה צבאית לפיגועים; שר הבטחון: אין לנו עניין להשאר בשטח A; גורמים מדיניים: היום מתחיל מבחנה של הרשות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עשרה ימים לאחר שנכנס לערים, השלים הלילה (ראשון-שני) צה"ל את הסגת כוחותיו מבית לחם ומבית-ג`אלה, בהתאם להחלטת המטבחון המדיני-בטחוני, אמש, להתחיל בנסיגה המדורגת מערי הגדה.

גורמים מדיניים אמרו כי היום מתחיל מבחנה של הרשות הפלסטינית לקראת המשך הנסיגה משטחי A.

 
במקביל, תגבר צה"ל את מערך כוחותיו סביב הערים ג`נין וטול-כרם. יצויין כי שני המחבלים שביצעו אתמול את פיגוע הירי בחדרה היו תושבי ג`נין, ויתכן כי צה"ל נערך לפעולת תגמול בעיר זו.

שר הבטחון בנימין בן אליעזר אמר הבוקר כי הוא מקווה שהמודל של יצאת צה"ל מבית לחם ומבית ג`אלה אכן יצדיק את הפעולה.

בצאתו מישיבת ועדת חוץ ובטחון של הכנסת, אמר כי "אין לנו עניין להשאר בשטחי A ונהיה מוכנים להעביר שטחים חזרה לאלו שיהיו מוכנים להתחייב על קיום בטחון תושבי ישראל".

בן אליעזר הבהיר, עם זאת, כי יציאת כוחות צה"ל מבית לחם ובית ג`אלה באה לאחר הבטחה של ערפאת שבערים הללו ישרור שקט.
 

המטבחון הסכים: יש להפעיל מדיניות 'גזרתית'

רה"מ הורה לצה"ל להתחיל בנסיגה, לאחר שנועץ בשר הביטחון, בנימין בן-אליעזר, ובשר החוץ, שמעון פרס. השלושה הביעו תמימות דעים, כי יש להפעיל מדיניות "גזרתית", ולסגת מאיזורים בהם נשמר השקט.

בהודעה שפרסם ראש הממשלה עם תום הישיבה, הובהר כי הנסיגה תתבצע בהתאם לתנאים שנקבעו מראש: אחריות פלסטינית על השטח המפונה, שמירה על השקט, ומעצר מחבלים.

ראש הממשלה הדגיש גם את חשיבות הפעילות המבצעית בשטח, והורה לצה"ל ולמערכת הביטחון להמשיך בהכנות לנסיגה, ולגבש דרכי ההתמודדות נוכח הפיגועים שהתרחשו היום.
 
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by