בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
כשחלונות פגשו את לינוקס - לינדווס 
 
 
אורי דרורי, דה-נט

חברת הסטרטאפ Lindows.com מתכננת לשווק גרסה של לינוקס, שמסוגלת להריץ יישומי חלונות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת הסטרטאפ Lindows.com מסאן דיאגו, ארה"ב, תשווק את לינדווס, גרסה של לינוקס, שמסוגלת להריץ יישומי חלונות ויישומי לינוקס. החברה מתכננת לשווק את הגרסה הרשמית בתחילת 2002.
 
Lindows.com מנוהלת על ידי מייקל רוברטסון, המנהל הראשי של MP3.com לשעבר. החברה פועלת בסאן דייגו ומעסיקה 20 עובדים. לחברה יש הון עצמי של מיליוני דולרים מהונו הפרטי של רוברטסון, וממשקיע לשעבר של MP3.com.

הלינדווס מתבססת על פרוייקט Wine, שמטרתו לחקות את פקודות מערכת ההפעלה חלונות על יוניקס ולינוקס, וכך לאפשר למעשה להריץ עליהן יישומי חלונות פופולריים. לדברי רוברטסון, הלינדווס מוסיפה ל-Wine שיפורים, שגורמים לגופנים להיראות טוב יותר, ומקלים את התקנת תוכנות.

היתרון העיקרי של לינדווס היא האפשרות להתקין תוכנות של מיקרוסופט מבלי לקנות את מערכת ההפעלה של מיקרוסופט. "בניגוד לחלונות XP, את לינדווס ניתן להתקין על יותר משני מחשבים", אמר רוברטסון.

חוסר בתוכנות פופולריות למשתמשים פשוטים, כגון אופיס של מיקרוסופט, והצורך בידע טכני, עצרו את הפצתה של לינוקס בקרב המשתמשים הפשוטים. מטרתה של לינדווס היא להחליף את חלונות אצל המשתמש הפשוט על ידי הגדלת כמות התוכנות למערכת ההפעלה, והפיכת ההתקנה והתפעול לפשוטות יותר.

הנסיון להילחם במערכת ההפעלה של מיקרוסופט בשוק המשתמשים הפשוטים נכשל בעבר, כפי שיכולה להעיד קורל. הצלחתה של רד האט נובעת מהעובדה, שהחברה מתמקדת בשוק השרתים, בו מיקרוסופט חלשה יחסית.

בעיה נוספת היא העובדה, שפרוייקט Wine מעולם לא זכה לפופולאריות גבוהה.

לדעתו של רוברטסון, למרות הבעיות בתוך 18 עד 24 חודשים, תהיה למערכת ההפעלה תמיכה רחבה בתוכנות של חלונות. החברה מתכננת לשחרר גרסה מוקדמת של לינדווס במחיר של 99 דולר ברבעון זה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by