בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב מפגיזה את מערות המסתור של בין לאדן 
 
 
חדשות נענע 

סוכנות הידיעות האפגאנית: שני בני אדם נהרגו; האמריקנים תקפו הבוקר מטרות סביב לקאנדהאר; אל ג'זירה: שנים עשר בני אדם נהרגו בהפצצות אתמול; בהפצצות בסוף השבוע נפגעו בין השאר נמל התעופה בעיר וכמה מחסני תחמושת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מטוסי ארה"ב פגעו היום (שני) באיזור של מערות ומנהרות במזרח אפגניסטאן, הידוע כמקום מחבואו של הטרוריסט אוסאמה בן-לאדן. סוכנות
הידיעות האפגאנית מדווחת כי שני בני אדם נהרגו בהתקפה.

מטוסי ארה"ב השליכו לפחות שתי פצצות בגורה טנגי, ליד הגבול עם פקיסטאן, שם בנה בין לאדן מערך של מערות בזמן המלחמה של אפגניסטאן
עם הרוסים ב-1980.

מטוסים של ארה"ב הפציצו הבוקר מטרות סביב לעיר קאנדהאר באפגניסטן. רשת הCNN דיווחה כי יתכן והופצצה גם העיר עצמה.

אתמול נמשכו ההפצצות הכבדות על הבירה קאבול. רשת הטלוויזיה אל ג`זירה דיווחה כי בהפצצות אתמול נהרגו 12 בני אדם.
 
שבעה ילדים נהרגו בזמן שפצצה פגעה בביתם בקאבול.

אזרח נוסף נהרג כאשר המפציצים של ארה"ב פגעו בטעות בכפר צפונית לעיר שנמצאת בשליטת ה"ברית הצפונית".

בהפצצות בסוף השבוע נפגע לטענת האמריקנים נמל התעופה של העיר וכן כמה מחסני תחמושת של צבא הטאליבן. תושבי העיר, העידו כי ההפצצות הלילה היו מהכבדות ביותר שנראו עד כה.

ההתקפה באה, בין השאר, בתגובה להוצאתו להורג אתמול של אחד ממנהיגי האופוזיציה- לוחם הגרילה
לשעבר עבדול חאק.

מחלקת המדינה האמריקנית הודתה כי מטוסים אמריקנים פגעו בטעות, זו הפעם השניה, במתקן של הצלב האדום, באפגניסטאן. הצלב האדום הבינלאומי הודיע כי כמה ממחסניו נפגעו בהפצצות, ואין הוא יכול לשגר מזון לתושבי קאבול.
 

מושארף: יש להבטיח שהמתקפה תשיג את מטרותיה

בצל ההפצצות אמר בסוף השבוע שליט פקיסטן, פרבז מושארף, כי על המתקפה האמריקנית להימשך זמן קצר ככל האפשר, אולם יש להבטיח שהמתקפה תימשך עד אשר תשיג את כל מטרותייה.

מושארף, הניצב בפני אופוזיציה קשה מצד רבים מבני עמו, בעקבות תמיכתו במתקפה האמריקנית באפגניסטאן, הוסיף וציין כי " מתקפה שתגרום לאבידות אזרחיות רבות תרחיק את תמיכתו של הציבור בעולם בכלל והציבור המוסלמי בפרט".
 
 

הממשל האמריקני אישר סיוע הומניטרי נוסף לאפגניסטאן

הממשל האמריקני החליט על הענקת סיוע הומניטרי נוסף לעם האפגני, בסכום של 500 מיליון דולרים. הסיוע ינתן בין היתר דרך חלוקת חבילות מזון וציוד רפואי.

נציג הממשל אמר כי הסיוע ניתן כחלק מהמאמץ המתמשך להתקרב אל העם האפגני ולהבהיר שהמתקפה אינה מכוונת כלפי אזרחים חפים מפשע, אלא כנגד שלטון הטליבאן במדינה.

דובר חיל האוויר האמריקני מסר כי מטוסי מטען אמריקניים הטילו אמש 53 אלף חבילות מזון בצפון אפגניסטן. כל חבילה מכילה תבשיל שעורה, אורז, עוגת פירות וחמאת בוטנים.
 

אלפי פקיסטנים חמושים מצטרפים לטליבאן

בסוף השבוע דווח כי אלפי פקיסטנים חמושים עברו את הגבול אל אפגניסטאן, כדי להצטרף ללוחמי הטליבאן, כך מסרו מקורות במפלגה האיסלאמית בפקיסטאן.

עדי ראייה דיווחו כי מאות רכבים מלאים בפקיסטנים חמושים ברובי קלצ`ניקוב, משגרי טילים ורובי נ"מ עזבו את פקיסטאן למחוז המזרחי של אפגניסטאן, קונר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by