בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עובדת הדואר מניו ג'רסי אכן חלתה באנתרקס נשימתי 
 
 
חדשות נענע 

הרשויות בארה"ב הודיעו היום כי העובדת שגילתה סימפטומים של המחלה אכן נדבקה בנגזרת הקטלנית ביותר שלה; נמשך מבצע הבדיקות המקיף של מי שלקחו דואר מהמתקן בניו-ג'רסי; עקבות של החיידק התגלו במשרד המשפטים, בשלושה משרדים של חברי קונגרס ובבהמ"ש העליון בוואשינגטון; חשד כי האנתרקס מופץ על ידי קיצונים בארה"ב שאינם קשורים לבן לאדן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רשויות הבריאות בארה"ב הודיעו הבוקר (שני) כי עובדת הדואר בניו ג`רסי שהראתה סימפטומים של מחלת האנתרקס אכן נדבקה בנגזרת הנשימתית של המחלה.

אמש התגלו עקבות של החידק גם במשרד המשפטים האמריקני, בין השאר במשרדו של התובע הכללי ג`ון אשקרופט, סגנו ובכירים נוספים.

אתמול החל מבצע רחב היקף לבדיקת ההידבקות במחלה. כ-600 אנשים שלקחו דואר או חבילות במתקן הדואר בהמילטון, ניו-ג`רסי נקראו לבוא ולהיבדק מחשש לאנתרקס.
 
מדובר בעיקר בעובדים של מאות חברות שלקחו או הביאו דואר למתקן, שהיה המקור לחמש מעטפות אנתרקס שנשלחו לניו יורק ולוושינגטון. מדובר במתקן הראשי במחוז שממוקם בפרינסטון.
 

הממשל בארה"ב לוחץ להשלמת חיסון חדש נגד אבעבועות שחורות

גורמים בממשל האמריקני לוחצים להתחיל לייצר בשנה הקרובה תרכיב חיסון חדש נגד אבעבועות שחורות, זאת מחשש למתקפת טרור ביולוגית.

עם זאת מומחים אומרים כי פיתוח וייצור של חיסון בזמן כה קצר הוא חסר תקדים ועלול לגרום נזק לחברות התרופות.

העיתון בוסטון גלוב דיווח אתמול כי עשר חברות תרופות בארה"ב ייצרו 300 מיליון מנות חיסון – אחת לכל אזרח. הקונגרס נתבקש לאשר תשלום של 509 מיליון דולר עבור החיסונים.
 
 

כיוון חקירה חדש: גורמי ימין קיצוניים אחראים להפצת האנתרקס

העיתון "וושינגטון פוסט" מצטט בכירים ב-FBI וב-CIA הסבורים כי קיצונים בארה"ב הם האחראים להפצת המכתבים הנגועים באנתרקס.

אותם בכירים סבורים כי ככל הנראה למפיצי המכתבים לא היה כל קשר לארגונו של אוסאמה בן לאדן.
 

עקבות אנתרקס התגלו בשלושה משרדים של חברי קונגרס

עקבות אנתרקס התגלו בשבת במשרדיהם שלושה חברי קונגרס אמריקנים. חידקי אנתרקס התגלו גם בשטח בית המשפט העליון בוואשינגטון.

לאחר שבמהלך השבוע שעבר התגלו באחד מבנייני הקונגרס בוואשינגטון שרידי אנתרקס במעלית ובחדרי המדרגות הודיעו הלילה גורמי משטרה כי במשרדיהם של שלושה מחברי הקונגרס התגלו עקבות אנתרקס.

נציג המשטרה, דן ניקולאס, סיפר כי החידקים התגלו בקומות השישית והשביעית של אחד מבנייני הקונגרס בוואשינגטון.

אולם רופא הקונגרס, ד"ר ג`ון איסולד הרגיע ואמר כי כמות הנבגים שהתגלתה במשרדים היתה זניחה: "אנחנו לא מודאגים מהיווצרותו של סיכון בריאותי משמעותי", אמר הרופא.

הבניין,המאכלס ברגיל עשרות בני אדם, סגור מאז השמונה עשר באוקטובר. כמו כן הושהו כל משלוחי הדואר לכל הבניינים ברחבי גבעת הקפיטול.

לדברי החוקרים עקבות האנתרקס שהתגלו במשרדו של אחד מחברי הקונגרס אינם "קטלניים" באותה מידה כנבגי האנתרקס שנמצאו במשרדו של הסנאטור תום דאשל.

אחד מחברי הקונגרס, שבמשרדו התגלו העקבות, סיפר כי אנשי משרדו מארגנים רשימה של כל מי שהיה נוכח במשרד, הכוללת מבקרים ומתמחים, כדי לוודא שיוכלו לקבל טיפול אנטיביוטי מונע.
 

אולמות בהמ"ש העליון נסגרו לבדיקות

בסוף השבוע הודיעו הרשויות בוושינגטון כיאולמות הדיונים בבהמ"ש העליון של ארה"ב יסגרו לפחות עד יום שני. זאת לאחר שעקבות של חידק האנתרקס התגלו בבדיקת מסנני האוויר בשטח בהמ"ש.

החיידקים התגלו בבדיקה שנערכה במבנה צדדי בו נערך מיון הדואר המיועד לאנשי בהמ"ש. לא נמצאו עקבות חידקים במבנה המרכזי בו נערכים הדיונים, וסגירת האולמים באה כאמצעי בטחון.

ממעטפות המכילות אנתרקס, נדבקו עד כה בארה"ב 13 בני אדם, שלושה מהם מתו מן המחלה, שניים מהם עובדי דואר בסניף המרכזי בוואשינגטון.
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by