בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון: מילאתי את צוואתך, לאה 
 
 
חדשות  נענע

יום השנה השישי לרצח רוה"מ יצחק רבין צויין בטקסים רבים ברחבי הארץ; הטקס הממלכתי לזכרו התקיים בהר הרצל; שרון הציג עצמו כממשיך דרכו של רבין, בורג זיהה את מורשת רבין עם מפלגת העבודה ופרס תהה עד כמה גדולה היום התמיכה בדרכו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היום (שני) חל התאריך העברי לציון הירצחו של ראש הממשלה המנוח, יצחק רבין, לפני שש שנים. ברחבי הארץ נערכו טקסי זיכרון ובמערכת החינוך צויין היום בלימוד ערכי הדמוקרטיה.

טקס האזכרה הממלכתי לזכרו של רבין התקיים אחר הצהריים ליד קברם של יצחק ולאה רבין ז"ל בהר הרצל בירושלים. הכנסת קיימה הערב ישיבת אבל מיוחדת.


 
ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר בישיבת הכנסת כי הוא רואה את עצמו כממשיך דרכו של רבין וסיכם במילים: "מילאתי את צוואתך, לאה".

מוקדם יותר, בטקס הזכרון הממלכתי, אמר שרון כי "המערכה עודנה נטושה, היא לא חדלה ולו ולהרף והאופק הזוהר אליו חתר יצחק עודנו עמום ורחוק".
הנשיא קצב קרא בטקס לחברה הישראלית לעלות על דרך הפיוס: "זו הדרך הנכונה ביותר להנצחת מורשתו של רבין".

יו"ר הכנסת אברהם בורג, אמר בישיבת האבל בכנסת, כי מורשתו של יצחק רבין היא מורשתה של מפלגת העבודה. לדבריו, רבין הבין שהכיבוש משחית וקרא לוותר על חזון ישראל השלמה.

שרון, לעומת זאת, טען כי גם אצל רבין ירושלים לא היתה נושא למיקוח. הוא סיפר כי לאה רבין אמרה לו, יומיים לפני מותה, שרבין לא היה מוותר על ירושלים.

יו"ר האופוזיציה, יוסי שריד, אמר ש"אי אפשר לקבל את רבין ולדחות את אוסלו". 

דליה רבין-פילוסוף: נמשיך עד שנראה שוב אור

דרכך נשארה מבטיחה. רבין ז``ל
 דרכך נשארה מבטיחה. רבין ז``ל    
מפלגת העבודה קיימה בצהריים ישיבת זכרון מיוחדת. שר החוץ שמעון פרס, אמר בישיבה כי "יש לזכור שישנה דרך לנהל מדיניות שנויה במחלוקת, כפי שעשה בזמנו רבין בבטחון ובאומץ".

עוד הוסיף ואמר פרס כי "אנחנו בקרב, לא באזכרה. אנחנו במערכה, ולא בנוסטלגיה. אנחנו במערכה על דרך שאיש אחד בתוכנו מצא לעשות את זה. דרך אל לב העם, ולא להבהל מקולות הנגד".

סגנית שר הביטחון, דליה רבין פילוסוף, בתו של רבין, אמרה בישיבה כי גם בימים נוראים אלה יש לדבוק בדרכו של אביה: "מה שנותר מן המורשת הוא האמונה והחוזק והיכולת שלא לוותר ולהמשיך בעקשות ובנחישות עד ששוב תחזור הרכבת למסלולה, עד שתצא העגלה מהבוץ הטובעני, עד שנראה שוב אור".

 
 

פרס: אינני יודע מה גודל התמיכה בדרכך

אירועי הזיכרון נפתחו אמש בבית-הנשיא בירושלים, שם נערך טקס הדלקת "נר יצחק" בהשתתפות נשיא המדינה קצב, שר החוץ פרס, ורחל רבין, אחותו של ראש-הממשלה המנוח.

פרס פנה אמש בקריאה מרגשת לחברו לדרך שנרצח לפני שש שנים: "אינני יודע מה גודל התמיכה בדרכך, אך הדרך נשארה מבטיחה וקוראת לכולנו".

"חבריך, ואני בתוכם, מבטיחים לך", אמר פרס, "כי כל עוד נשימה באפינו נוסיף להמשיך את דרך השלום המובילה לביטחון".

אמש ערכה תנועת הצופים עצרת זכרון ממלכתית בכיכר רבין בתל-אביב, בה השתתף גם שר הבטחון בנימין בן-אליעזר.

מהיום ובמשך השבוע ייערכו בכ-40 יישובים ברחבי הארץ ערבי זיכרון ליצחק רבין, שיארגן מרכז רבין לחקר ישראל ועמותת אמנות העם, תחת הכותרת: "הרעות- מסע ישראל".


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by