בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גייטס שיפר את כשרון המשחק שלו 

גייטס שיפר את כשרון המשחק שלו

 
 
דה נט

אירוע השקת חלונות XP היה הצגה טלוויזיונית; באירוע שנערך בסוף השבוע הוכיח גייטס כי למרות מראהו היורמי הכבד, הוא יכול לשעשע את הקהל

 
 
 
 
 
 
 
 
 


ניו יורק. לאחר אירוע ההשקה הראוותני של מערכת ההפעלה חלונות XP, אי אפשר להתווכח על דבר אחד: יכולת המשחק של ביל גייטס משתפרת ממערכת הפעלה אחת לבאה אחריה. באירוע ההשקה שנערך בסוף השבוע שעבר בניו יורק, הוכיח גייטס כי למרות מראהו היורמי הכבד, הוא יכול לשעשע את הקהל. יש לו רק בעיה אחת: הוא לא מצליח להיפטר מחבילת הכרטיסיות שבהן הוא מציץ מדי פעם, ואוחז בהן בשתי ידיו כאוחז בעוגן הצלה.
 

כ-1500 איש באו מכל העולם להשקת מערכת ההפעלה באולם תיאטרון בברודווי. ההתחלה היתה גרועה. הביאו די-ג`יי שהשמיע מוסיקה מונוטונית ומשעממת, אבל ברגע שהמסך עלה ומקהלה שרה את "אמריקה היפה", כפי שנוהגים לעשות כאן מאז הפיגוע במגדלי התאומים, הכל השתנה. יו"ר מיקרוסופט, ביל גייטס, העלה לבמה את ראש העיר, רודי ג`וליאני. הקהל הריע לו. גייטס כינה אותו: "גיבור אמריקאי", וג`וליאני, לבוש בחליפה אפורה כהה ובעניבה אדומה, הבטיח לבאים כי "ניו יורק יצאה חזקה מהאירוע הטראגי של מגדלי התאומים".

ואז התחילה ההצגה. ביל גייטס נפרד לשלום אחרון ממערכת ההפעלה הראשונה של החברה, MS DOS. על המסך הופיע מסך האתחול של "דוס", וגייטס רשם את המילה Exit. כך נפטרנו מה"דוס" לעולמים.

האירוע בברודווי היה חלק ממסע שיווק עולמי אגרסיווי של מיקרוסופט. גייטס מקווה כי ה-XP תהיה בשורה מהפכנית שההמונים ירוצו ויקנו. לאורחים באולם הבטיח שנגמרה תקופת הנפילות של מערכת ההפעלה, ונגע באחת מהנקודות הכואבות ביותר בקרב משתמשי חלונות.

מנהל מוצר "חלונות" במיקרוסופט זה 12 שנה, ג`ים אולצ`ן, אמר באחרונה כי כשקיבל הצעה לעבוד במיקרוסופט, אמר שהוא "לא יעבוד בחברה שלא רוצה לבנות מערכות אמינות". עכשיו אולצ`ן מבטיח כי המערכת החדשה אמינה פי עשרה מהמערכות הקודמות, מהירה הרבה יותר ותחסוך למשתמש 40 שעות עבודה בשנה.

לבימה עלה מנחה תוכנית הטלוויזיה "מי רוצה להיות מיליונר", ריג`ס פילבין. "הבעיה שלי", אמר לביל גייטס, "שאני לא מבין במחשבים, וכל ניסיונותי לעבוד במחשב נכשלו. אבל מה שהכי מטריד אותי זה שאף אחד מכם לא עונב עניבה". פילבין הוא לא רק מנחה המרוויח מיליוני דולרים בשנה, אלא גם מי שעומד מאחורי הפצת קו אופנתי של עניבות בעלות צבעים אחידים ובוהקים.

ואילו ביל גייטס אמר לפילבין שתמיד רצה להשתתף בתוכנית "מי רוצה להיות מיליונר". בתוך שניות הפכה הבימה לאולפן של התוכנית. פילבין שאל שאלות, וגייטס השיב. כמובן שהשאלות היו על היתרונות של XP, וכמובן שגייטס ענה עליהן בהצלחה.

המודל הטלוויזיוני שלט באירוע. בעוד שפילבין מראיין עובד מיקרוסופט על פלאות ה-XP, יצא גייטס למסע מצולם מחוץ לאולם, ממש כמו שדיוויד לטרמן נוהג לעשות. הוא ביקר ברשת חנויות הקפה סטארבאקס, החליף בדיחות עם ראש עיריית ניו יורק לשעבר, אד קוץ`, ושוחח, באמצעות המחשב, עם הווארד שולץ, מנכ"ל סטארבקס.

לפחות תקלה אחת התרחשה באירוע. עובד מיקרוסופט ניסה להסביר את יתרונות התוכנה הקולית במערכת ההפעלה. המנחה ביקש מהמחשב שישמיע שירים של הזמר לני קרביץ מתוך תקליטור, אבל המחשב סירב. ההדגמה הצליחה רק בניסיון השלישי.

הסוכריה הגדולה ששמרה מיקרוסופט לאירוע היתה קונצרט הפתעה בבריינט פארק ליד הספרייה העירונית הגדולה שברחוב 42, מקום המשמש לתצוגות האופנה הגדולות של ניו יורק. הזמר סטינג נשכר על ידי מיקרוסופט כדי להשמיע את מיטב להיטיו באמצע היום. זו היתה אמורה להיות הפתעה, ואולם הסוד התגלה יממה לפני האירוע; מה שלא פגע באיכות ההופעה של סטינג.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by