בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הפסד של 28 מיליון דולר לקומטאץ', נותרה עם מזומנים לשני רבעונים 

הפסד של 28 מיליון דולר לקומטאץ', נותרה עם מזומנים לשני רבעונים

 
 
מערכת דה נט

ההודיעה על פיטורים שיפחיתו את מצבת כוח האדם בחברה ל-75 עובדים בלבד. זאת לאחר שמתחילת השנה פיטרה החברה 400 מתוך 500 עובדים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

חברת קומטאץ` פירסמה ביום שישי את הדו"חות הכספיים שלה לרבעון השלישי, מהם עולה כי חלה הרעה נוספת בביצועי החברה, וכי אם בקרוב לא יימצא לה מקור מימון עשויה החברה להפסיק את פעילותה. יתרות המזומנים של קומטאץ` מסתכמות כיום ב-5.4 מיליון דולר, ולפי קצב צריכת המזומנים ברבעונים האחרונים, אמור סכום זה להספיק לשני רבעונים בלבד - וגם זה בתנאי שהחברה תצמצם את היקף הוצאותיה. ברבעון השלישי צרכה החברה 4.3 מיליון דולר.
 

על רקע הקשיים המתמשכים הודיעה קומטאץ` על פיטורים מיידיים, שיפחיתו את מצבת כוח האדם בחברה ל-75 עובדים בלבד. זאת לאחר שמתחילת השנה פיטרה החברה 400 מתוך 500 עובדים, ובמרכז בישראל מועסקים כיום 20 עובדים בלבד. המשמעות עלולה להיות סגירתו של מרכז הפיתוח של קומטאץ` בישראל והשארת אנשי השיווק בארה"ב בלבד.

מנכ"ל החברה גדעון מנטל, אמר עם פרסום הדו"חות כי בתנאי תוכנית ההבראה שמיישמת קומטאץ` כיום היא תוכל להמשיך להתקיים, אך הצלחת התוכנית תלויה בגורמים חיצוניים, בהם התנהגות הלקוחות ומציאת מקורות מימון חדשים. הוא הוסיף כי החברה ממשיכה לחפש מימון או אלטרנטיוות אסטרטגיות אחרות, ונראה כי כוונתו היא מיזוג או רכישה. קומטאץ` מתמחה בבנייה ותחזוקה של תאי דואר אלקטרוני מבוסס רשת.

בהכנסות קומטאץ` לרבעון השלישי נרשמה ירידה של 8% לעומת הרבעון הקודם, והן הסתכמו ב-4 מיליון דולר. לפי הערכות החברה, ברבעון הרביעי צפויה לחול הרעה נוספת וההכנסות יסתכמו ב-3 מיליון דולר בלבד. לצד הצניחה בהכנסות גדלו ההפסדים של קומטאץ`. ההפסד הנקי ברבעון היה 27.8 מיליון דולר וכלל מחיקות והפרשות בשווי של 21.4 מיליון דולר.

מניית קומטאץ` הנסחרת בנאסד"ק נפלה ביום שישי ב-11% למחיר של 25 סנט בלבד. שווי השוק של החברה הוא כעת 4.4 מיליון דולר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by