בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חטיפת שלושת החיילים - סקירה 
 
 
חדשות נענע 

חטיפתם של בני אברהם, עדי אביטן ועומאר סוועד ב-7 באוקטובר אשתקד סימנה את תחילתו של מאמץ מודיעיני ישראלי אדיר לאיתור החטופים - כמו גם לוחמה פסיכולוגית מצד החיזבאללה, וחשיפת שורת המחדלים של ארגון האומות המאוחדות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
התמונה שנטען כי מופיעים בה שלושת החיילים השבויים, כשהם בבית חולים
 התמונה שנטען כי מופיעים בה שלושת החיילים השבויים, כשהם בבית חולים   
בשביעי באוקטובר 2000, סמוך לשעה 12:40 נסעו שלושת החיילים בג`יפ סיור מסוג סופ"שית לסיור שגרתי באיזור חוות שבעא.

בהגיעם לנקודת הציון בגדר המערכת הופעל לעברם מטען נפץ רב עוצמה. המטען פצע את החיילים באורח קשה וייתכן אף שהרג אחד מהם. עיתון ערבי טען בחודש שעבר כי החיילים כבר אינם בין החיים.

החיילים נשבו על ידי אנשי החיזבאללה והועברו לתוך כלי רכב שהוכן מבעוד מועד. הפעולה לוותה בפעולת הסחה מורכבת שכללה התפרעות של עשרות לבנונים בגיזרה המערבית של הגבול, ובירי של מאות פצצות מרגמה לעבר שורת המוצבים בהר דב.
 
החטופים הוסעו לתוך שטח לבנון, ככל הנראה, בכלי רכב שהוסוו כרכבי או"ם. בצה"ל התקיימו ארבעה תחקירים לבירור נסיבות החטיפה, מהם התברר כי לחטיפה הובילה שרשרת של כשלים, בכל רמות הפיקוד וכי החיילים נהגו כשורה כאשר הגיעו למקום.

נסיונות התיווך להחזרת החטופים התנהלו על ידי צוות השבויים והנעדרים של משרד ראש הממשלה, בראשות ראש השב"כ לשעבר, יעקב פרי. עיקר פעולות התיווך נעשו על ידי ממשלת גרמניה.

לפני מספר חודשים התגלו עדויות חדשות בקלטות שצולמו לפני החטיפה, המרמזות כי אנשי האו"ם שהוצבו באזור ראו את החטיפה וההכנות לה, אולם לא עשו דבר כדי למנוע אותה.

בעקבות חשיפת הקלטות, פנתה ישראל לארגון בדרישה לצפות בהן. לאחר שהתקבל אישור מהאו"ם, יצאה משלחת צה"ל לצפות בעדויות בחו"ל, וכן קיבלה לידיה מספר עדויות וחלקים מלבושם של החיילים שנמצאו בשטח על ידי אנשי הארגון.

בני המשפחות מוסיפים להאשים את האו"ם באחריות ישירה לחטיפת בניהם. מאז החטיפה אין כל מידע אמין על גורל החטופים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by