בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חוק לשון הרע חל גם על פרסומים באתרי אינטרנט 

חוק לשון הרע חל גם על פרסומים באתרי אינטרנט

 
 
אסף ברגרפרוינד

כך עולה מהחלטת ביהמ"ש שניתנה במסגרת תביעת לשון הרע, שהגיש שאול וייסמן נגד עיתון "גלובס"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שופטת בית משפט השלום דורית רייך-שפירא קבעה אתמול כי אין הבדל בין פרסום ידיעה באתר אינטרנט של עיתון, לבין פרסום הידיעה בעיתון עצמו; במידה שעורך העיתון אחראי לפרסום הידיעה, מידת אחריותו לפרסום באינטרנט תהיה זהה לחלוטין.
 

החלטת השופטת ניתנה לאחר שהעיתון "גלובס" ועורכו חגי גולן, הגישו לבית המשפט בקשה למחוק קובלנה פלילית על פי חוק איסור לשון הרע, שהגיש שאול וייסמן נגד העיתון, בשל ידיעה שהתפרסמה אודותיו ב-99` באתר האינטרנט של העיתון ובעיתון עצמו.

העיתון ביקש למחוק את כל החלק של הקובלנה הנוגע לפרסום הכתבה באינטרנט, שכן בחוק איסור לשון הרע לא מופיעה הגדרה של אתר אינטרנט ככלי תקשורת. וייסמן טען בתגובה כי אין מקום לאבחן בין פרסום באינטרנט לבין פרסום בעיתון, כאשר מדובר באותה כתבה שהתפרסמה בשני ערוצי התקשורת של העיתון - המהדורה המודפסת ומהדורת האינטרנט. לטענתו הפרסום באתר האינטרנט הוא דרך נוספת של הפצת העיתון.

השופטת שפירא דחתה את טענות העיתון, וקבעה שלא ניתן להתעלם מהחידושים הטכנולוגיים שפותחו לאחר כניסתו לתוקף של החוק (אשר נחקק ב-65`).

השופטת ציינה כי הפרסום באינטרנט הוא דרך נוספת לפרסומו של העיתון, "וכשם שאחריותו של עורך עומדת אם הכתבה מודפסת בעיתון, כך היא קיימת ועומדת כשהכתבה מוקרנת על צגי המחשב באתר הרשמי של העיתון"
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by