בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הרב הצבאי הראשי טרם הכריע לגבי מעמד החיילים החטופים 
 
 
חדשות נענע 

הרב תא"ל ישראל וייס קיים היום התייעצויות עם רבנים ומומחים על מנת להכריע האם להכריז על החיילים החטופים כחללים שמקום קבורתם לא נודע; בני משפחות החטופים אמרו היום כי לא יקבלו פסיקה שתכריז על יקיריהם כחללים; ביקורת בצה"ל על התייעצויות הרב הצבאי הראשי

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הרב הצבאי הראשי, תא"ל ישראל וויס, טרם קיבל הערב (שלישי) החלטה האם להכריז על עדי אביטן, בני אברהם, ועומר סוואעד כחללי צה``ל שמקום קבורתם לא נודע. זאת לאור הערכת צה"ל כי השלושה אינם עוד בין החיים.

בני משפחות שלושת חיילים צה``ל החטופים אמרו היום כי לא יקבלו פסיקה דתית שתקבע כי יש להכריז על בניהם כחללים שמקום קבורתם אינו נודע.
 

הרב הצבאי הראשי, תא"ל ישראל וויס, קיים היום התייעצויות עם רבנים ומומחים על מנת להכריע בסוגייה בימים הקרובים, ייתכן שימסור את החלטתו עוד מחר.
 

התייעצות עם הרבנים הראשיים, מנהיג הפלג הליטאי ומנהיג ש"ס


תא"ל וייס נפגש הערב כדי לדון בנושא עם מנהיג ש"ס, הרב עובדיה יוסף, ועם מנהיג הפלג הליטאי ביהדות החרדית, הרב יוסף שלום אליישיב.

מוקדם יותר נפגש וייס עם שני הרבנים הראשיים לישראל, הרב אליהו בקשי דורון והרב ישראל מאיר לאו. בפגישה השתתפו גם האלוף יעקב עמי דרור, ואיש מודיעין נוסף בדרגת סרן. הרבנים הראשיים מסרו את החלטתם בעניין לרב וייס אולם סירבו לפרט אותה בפני התקשורת. הרב לאו אמר כי ככל הנראה, יפרסם תא"ל וייס את החלטתו מחר.

בראיון לגלי צה"ל הערב אמר הרב וייס שהצבא סיפק לו את כל הראיות הקיימות על מצב החטופים והעריך שיקבל החלטה בזמן הקרוב.

אחמד נטור, הקאדי השרעי של בית המשפט המוסלמי העליון, הוא ככל הנראה האיש עימו יוועד הרב הצבאי הראשי, בנוגע לחייל החטוף עומאר סוועד.
 
 

ביקורת בצה"ל על התייעצויות הרב הצבאי הראשי

גורמים בצה"ל וברבנות הצבאית מותחים ביקורת על כך שהפסיקה בענייני חיילים נעדרים שהייתה בעבר נחלו הבלבדית של הרב הצבאי הראשי עוברת כעת ליידיים אזרחיות.

הגורמים מסרו לקול ישראל כי הרב הצבאי הראשי, ישראל וייס, איננו בר סמכה בענייני הלכה ולכן ביקש חוות דעת מרבנים אחרים ויצר תקדים בעייתי.

מידע חסוי נחשף כעת בפני הרבנים ובעתיד עלולה כל משפחה לבקש חוות דעת מהרב המקובל עליה.
 

בני המשפחות חוששים מהפסקת המאמצים להשבת יקיריהם


בני המשפחות הביעו חשש כי עם הכרזת בניהם כחללים, יפסקו המאמצים להביאם הביתה.

לדבריהם הם אינם מזלזלים באמינות המידע אולם "אין עדיין מידע חלוט ולכן עדיין יש בליבנו תקווה, גם אם הסבירות נמוכה".

חיים אברהם, בנו של החייל החטוף בני אברהם, אמר אמש בקול שבור, כי "עם ישראל גידל בנים כמו שלנו, וצריך לעשות הכל כדי להחזיר אותם הביתה - בכל מצב" כדבריו.
 

פרס: עדיין לא החל מו"מ להחזרת הגופות

שר החוץ, שמעון פרס אמר כי עדיין לא התחיל מו``מ עם החיזבאללה על החזרת גופות החיילים.

אמש אמר ראש אכ"א, האלוף גיל רגב, כי צה"ל יפעל מעתה תחת ההנחה כי שלושת החיילים נהרגו, וזאת לאור מידע מודיעיני חדש "מוצק אמין ומגוון" הקובע כי השלושה נפצעו באורח אנוש בעת חטיפתם ונהרגו.

רגב הוסיף כי המגעים על החזרת גופות החיילים יימשכו ללא שינוי. הוא סירב למסור פרטים על מצבו של האזרח החטוף, אלוף-משנה (מיל`) אלחנן טננבוים, המוחזק גם הוא בידי חיזבאללה.
 

נסראללה: לא נמסור שום מידע בחינם


בתגובה להודעת ראש אכ"א אמר אמש מזכ"ל החיזבאללה, חסן נסראללה, כי "הציונים מבזבזים את הזמן ומשחקים בעצביהם של משפחות השבויים, במטרה להימנע מתשלום המחיר האנושי הנדרש".

גורמים אחרים בחיזבאללה אמרו כי החיזבאללה "לא ימסור בחינם שום פרט בדבר גורלם של החיילים".
 

סקירת הארועים מאז החטיפה

 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by