בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הושג הסכם באשר להמשך סלילת כביש חוצה ישראל 
 
 
חדשות נענע 

מוקדם יותר הבוקר התחדשו המהומות בטירה; עשרות צעירים יידו אבנים לעבר הדחפורים. כוחות משטרה גדולים פעלו בניסיון להגן על הנהגים, ולהשתלט על ההתפרצות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראשי הערים טירה וטייבה הגיעו בצהריים (רביעי) להסכם עם הממשלה באשר להפקעת הקרקעות לצורך סלילת כביש חוצה ישראל.

התושבים, כך הוחלט בהסכם החדש, יקבלו קרקע חלופית הולמת לקרקעות שהופקעו מהם.

 
בטירה שבמשולש התחדשו הבוקר עימותים, על רקע מחאת התושבים על הפקעת קרקעות שבוצעה לטובת כביש חוצה ישראל.

עשרות צעירים ערבים יידו אבנים לעבר הדחפורים שעובדים באתר כביש חוצה ישראל, באזור קיבוץ אייל. כוחות משטרה גדולים הוזעקו למקום במטרה להגן על נהגי הדחפורים ולהדוף את המתפרעים.

בתוך כך, בנסיון להגיע להסכמה סביב הפקעת הקרקעות נועדים בשעה זו במשרד ראש הממשלה ראש לשכת רה"מ, אורי שני, השר לענייני ערבים סלאח טריף, ונציגי המשטרה ומנהל מקרקעי ישראל, עם יו"ר ועדת המעקב של ערביי ישראל, שאוקי חטיב, וראשי ערים ערביות במשולש.
 

בורג: הפגיעה בח"כים הערבים "חמורה"

יושב-ראש הכנסת, אברהם בורג, דרש אמש ממפכ``ל המשטרה לפתוח בחקירה יסודית על מנת לברר את הנסיבות שהובילו לפציעתם של חברי הכנסת מוחמד בארכה, אחמד טיבי ועיסאם מחול, בעימותים שהיו אתמול בטירה.

למעלה מ-40 בני אדם נפצעו בנוסף לחברי הכנסת הערבים לאחר שהמפגינים הערבים ניסו למנוע את תחילת סלילתו של כביש חוצה ישראל על אדמות שהופקעו מהם, ועדיין לא הוסדר עליהם הפיצוי.

בורג הדגיש כי החוק מקנה לחברי הכנסת חופש תנועה ופעולה גם מחוץ למשכן הכנסת ואמר כי הוא רואה בחומרה את הפגיעה בהם. לדבריו, הפגיעה בחברי הכנסת כמוה כפגיעה במוסד המחוקק של מדינת ישראל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by