בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגנטינה: נשיא רביעי בתוך שבועיים 
 
 
חדשות נענע 

אדוארדו קמאנו החליף את אדולפו רודריגז סאה, שהתפטר בנימוק שאינו זוכה לתמיכה במפלגתו. סאה עצמו החליף לפני כשבועיים את הנשיא הפורש דה-לה-רואה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אדוארדו קמאנו, ראש הבית התחתון של הפרלמנט הארגנטינאי, הושבע אמש (שני) לנשיאה הרביעי של ארגנטינה, במקומו של רודולפו סאה, שהתפטר שלשום בנימוק שאינו זוכה לתמיכה במפלגתו שלו.

סאה עצמו החליף בתפקיד את פרננדו דה-לה-רואה, שכיהן בתפקיד בשנתיים האחרונות, והתפטר לאחרונה בעקבות מהומות שפרצו עקב כשלון מדיניותו הכלכלית ועקב השחיתות בממשלתו.
 
התפטרותו של סאה הטילה את ארגנטינה לכאוס פוליטי: החוקה קובעת כי את מקומו כנשיא ימלא מנהיג הפרלמנט, רמון פוארטה (שהחליף גם את דה-לה רואה עם התפטרותו), ואולם גם פוארטה הזדרז להודיע על התפטרותו.

התפקיד הועבר לקמאנו - אלא שהחוקה קובעת שהוא יכול לתפקד כנשיא רק 48 שעות, בטרם חייב הקונגרס להתכנס ולבחור בנשיא חדש.

מנהיגי ארגנטינה חלוקים בדעותיהם אם להכריז על ממשלת חירום, ממשלת פיוס או בחירות חדשות; בד בבד, מובעות יותר ויותר ספקות האם ניתן בכלל לשלוט במדינה, שהמעמד הבינוני בה יצא זועם לרחובות, אחרי ארבע שנים של משבר כלכלי ושחיתות.
 

שבת: ההמון פרץ לפרלמנט ולארמון הנשיאות

בשבת התעמתו כ-7000 מפגינים עם שוטרים בכניסה לארמון הנשיאות בארגנטינה ובזזו רהיטים בקונגרס, במחאה על הטיפול הכושל של הממשלה במיתון העמוק במדינה. במהלך הניסיונות לפזר את ההפגנה נפצעו 12 שוטרים, כמה מהם באורח קשה.

ההפגנות פרצו כשבוע לאחר גל המחאות הקודם, שבעקבותיו התפטר הנשיא פרננדו דה לה רואה, ובאו כמחאה על הגבלת סכום המשיכה למט"ח ועל כוונת הממשלה להכניס לשימוש מטבע חדש ("ארגנטינו") לצד הפזו.

עוד מחו המפגינים על מספר מינויים חדשים של סאה, שהוגדרו כמינויים פוליטיים של אישים מושחתים, ובמיוחד על מינויו למשרת יועץ בכיר לנשיא של קרלוס גרוסו, לשעבר ראש העיר של בואנוס איירס, שדבקו בו מספר אישומי שחיתות.
 
 

רוצים לדבר על זה?

האם יש דימיון בין המשבר החברתי בארגנטינה ובישראל? האם גם אצלנו אפשריות מהומות על רקע כלכלי? היכנסו לפורום אקטואליה בנענע, וחוו דיעה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by