בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פקיסטן: גל מעצרים של בדלנים והאשמות הדדיות עם הודו 
 
 
חדשות  נענע

כמאה פעילים המשתייכים לארגון הטרור הבדלני הקשמירי לשקר א-טייבה נעצרו ע"י שלטונות המדינה; רה"מ ההודי נכון לשיחות שלום לאחר שאתמול קרא לאזרחיו: היו מוכנים לכל; חייל הודי נהרג בתקיפה של צבא אפגניסטן בקשמיר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דובר ארגון הטרור הבדלני הקשמירי לשקר א-טייבה מסר היום (שלישי) כי הרשויות בפקיסטן עצרו כמאה פעילים בארגון, בחשד כי היו מעורבים בקשר לפיגוע בפרלמנט בדלהי.

לשקר א טייבה הוא אחד משני ארגוני הטרור עליהם הטילה ממשלת הודו את האחריות לפיגוע בבנין הפרלמנט שלה, בה נהרגו 14 בני אדם, בהם חמשת התוקפים.

בתחילת השבוע אף עצרה פקיסטן את ראש הארגון, חפיז מוחמד סעד; לאחר המעצר, פרסמה הודו הודעה לפיה המעצרים הם "צעד בכיוון הנכון".

 

אופטימיות זהירה לצד המשך ההערכות הביטחונית

התקווה לירידה במתח הגובר בין שתי המדינות נמשכת גם היום. ראש ממשלת הודו, אטאל ביהארי ווג`פאי, הודיע כי מדינתו נכונה לנהל שיחות שלום עם פקיסטאן "גם על חבל קשמיר", אם זו תחדל את "המנטליות האנטי-הודית" שלה.

"אם תפעילו כוח למיגור פעילויות הטרור", קרא ווג`פאי לפקיסטאנים, "תגלו שהודו מוכנה ללכת יותר מחצי הדרך כדי לעבוד עם פקיסטן ולפתור בדו-שיח כל בעיה, כולל סוגיות ג`אמו וקשמיר".

הודעתו של ווג`פאי שבה וחידשה את הסיכוי לפגישה בין ראשי שתי מעצמות הגרעין כבר השבוע, בפסגת מדינות אסיה, שתיערך בקטמנדו שבנפאל. בשבת דחו ב הודו את הצעתו של נשיא פקיסטאן, הגנרל פרבז מושארף, לנהל מו"מ במהלך הפיסגה.

עם זאת, פקיסטן שבה וטענה הבוקר כי למרות הצהותיה של הודו היא ממשיכה בתגבור הכוחות בקרבת הגבול המשותף וכי מבחינת פקיסטן, הודו עדיין מעוניית בעימות.

ואכן, אמש קרא ווג`פאי לאזרחי הודו "להיות ערוכים לכל במאבקה של הודו נגד הטרור". בנאום לרגל השנה החדשה הזהיר ווג`פאי כי הודו צפוייה לעמוד מול עוד התקפות טרור נוספות בעתיד הקרוב. "המאבק יהיה ארוך ואין לצפות לניצחון מהיר וקל", הוסיף.

 

האלימות ממשיכה - למרות הרצון הטוב

אולם ההצהרות החיוביות, כך נראה, אינן מתורגמות לפעולות חיוביות, והלחימה משני צידי הגבול נמשכת גם בשעות אלו.

חיילים של צבא הודו ירו הלילה למוות בעשרה חיילים פקיסטנים, בתקרית גבול בין שתי המדינות. בהודו טענו הבוקר כי החיילים ההודים פתחו באש רק לאחר שחיילים פקיסטנים ירו לעברם.

בחבל קשמיר שבהודו נהרגו הבוקר חמישה אנשים, בהם שני ילדים, בהתקפה שבוצעה בידי בדלנים מוסלמים; ואילו בפקיסטאן נפצעו הלילה 12 בני אדם בפיצוץ מכונית תופת בעיר קראצ`י.

ביום ראשון נהרג חייל הודי וחמישה נפצעו, במספר התקפות של צבא פקיסטן בחבל קשמיר. בהודו טענו כי החיילים הותקפו בירי מקלעים ומרגמות, ובלא כל התגרות מצדם, בארבע נקודות לאורך קו הפסקת אש בקשמיר.

 
 

רוצים לדבר על זה?


היכנסו לפורום אקטואליה בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by