בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האיחוד האירופי חוגג את השקת היורו 
 
 
חדשות נענע 

תריסר מחברות האיחוד האירופי החליפו את המטבעות הלאומיים שלהן ביורו, בצעד שיביא לשיאו תהליך מוניטרי בעל חשיבות היסטורית, שהחל בינואר 1999. היורו יהיה המטבע הרשמי בכל מדינות האיחוד האירופי, מלבד בריטניה, שוודיה ודנמרק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
באירופה תוגברה היום (שלישי) חגיגת השנה החדשה בשמחת המטבע המשותף שהוכנס הלילה לשימוש. תריסר מחברות האיחוד האירופי החליפו את המטבעות הלאומיים שלהן ביורו, בצעד שיביא לשיאו תהליך מוניטרי בעל חשיבות היסטורית, שהחל בינואר 1999.

היורו יהיה המטבע הרשמי בכל מדינות האיחוד האירופי, מלבד בריטניה, שוודיה ודנמרק.
 
תחילה נכנס היורו לשימוש בבנקים בשטח צרפתי הנמצא באוקיאנוס ההודי, אמש, (בשעה 22:00 שעון ישראל); שם נערכה גם הרכישה הראשונה בעולם ביורו - קילו פירות ליצ`י במחיר של 75 סנט.

עם זאת, ברוב מדינות אירופה המתינו עד 01:00 בלילה לפני שהכספומטים החלו לחלק את השטרות החדשים.
 

ניו יורק: חוגגים - אבל זוכרים את הנספים

זיקוקי דינור מעל המגדלים הגבוהים בעולם , קואלה למפור (רויטרס)
 זיקוקי דינור מעל המגדלים הגבוהים בעולם , קואלה למפור (רויטרס)   
העולם התעורר היום (שלישי) לשנה האזרחית החדשה .2002 השנה האחרונה, על אירועיה הדרמטיים, הביאה למספר שינויים במסורת החגיגות.

בניו-יורק, העיר שסבלה השנה את פיגוע הטרור הגדול בהיסטוריה, נחרטו על כדור הבדולח המסורתי שמות כל מחוזות המשטרה, תחנות כיבוי האש והמדינות שאיבדו את חבריהם בהתרסקות המטוסים בניו יורק.

שוני נוסף בחגיגות בלט לעין במבצע האבטחה סביב כיכר הטיימס סקוור, בה נערכות המסיבות באופן מסורתי מידי שנה: החניה בכל האיזור נאסרה, ושוטרים בדקו עוברי אורח, כשאלה נכנסו למתחם דרך נקודות ביקורת.

ראש העיר היוצא, רודולף ג`וליאני, שהפך לגיבור העיר וסמל של אופיה הנחוש, השביע מיד לאחר חצות את מייקל בלומברג לתפקיד ראש העיר ה-108 של ניו יורק.
 
 

בבריטניה העניקו תארי אבירות

גשר הפונט נף בפאריז מקושט לקראת החלפת המטבע ליורו  (רויטרס)
 גשר הפונט נף בפאריז מקושט לקראת החלפת המטבע ליורו (רויטרס)   
בבריטניה ציינו את כניסת השנה החדשה ברשימת מקבלי אותות כבוד מטעם המלכה. הרשימה כוללת אמנים רבים מתחומים שונים. מקבלי האותות נבחרים למעשה על ידי הממשלה הבריטית, המוקירה כך את תרומתם לחברה והישגיהם של מאות אנשים בשנה.

בתואר אבירות, התואר הרם ביותר ברשימה, זכה השחקן הבריטי בן קינגסלי, הידוע כמי שגילם את מהטמה גנדי ושיחק השנה בסרט "לצאת נקי".

בכיכר טרפלגר נאספו כבכל שנה אלפי חוגגים לצפות במופע זיקוקים.
 

בואו לדבר על זה בפורום אופטימיות בנענע

 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by