בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרס: ההקלות על הפלסטינים מתבצעות רק ברדיו 
 
 
חדשות נענע 

בדיון פנימי במשרד החוץ מתח פרס ביקורת על ההשתלחויות ההסברתית בערפאת ועל היחס לאוכלוסיה הפלסטינית; מנכ"ל משרד החוץ: הממשלה מדברת בשני קולות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר החוץ, שמעון פרס, טען היום (רביעי) כי ישראל לא עמדה בהתחיבויותיה להקל על האוכלוסיה הפלסטינית.

בדיון של פורום ההסברה במשרד החוץ אמר פרס: "אני לא מוכן יותר להתחייב על הקלות לפלסטינים, עד שאראה זאת בעיני בשטח. כל פעם אנחנו מכריזים, ההקלות לא מתממשות, והדבר פוגע באמינות ישראל. המקום היחיד בו מתבצעות ההקלות הוא שידורי קול ישראל". בדבריו, תקף פרס גם את ראש הממשלה שרון, וגם את המערכת הבטחונית.
 
מנכל משרד החוץ, אבי גיל, התרעם על שבהתייעצות הבטחונית מדינית שכינס שרון לא השתתף שום איש הסברה. לדבריו, יש תחושה כי ממשלת ישראל "אינה מדברת בקול אחד" בענינים חשובים, בהם ביקורו הצפוי של השליח זיני, מניעת ביקורו של הנשיא קצב ברמאללה, והאיסור על ערפאת לבקר בחג המולד בבית לחם.
 

פרס לא הבהיר אם לשנות מדיניות ההסברה

אתמול פורסם כי פרס יבקש בדיון לשנות את מדיניות ההסברה של משרד החוץ, כך שתופסק ההתמקדות בערפאת כאחראי לסכסוך.

עם זאת, משתתפי הדיון אמרו לגלי צה"ל כי לא הבינו מדבריו של פרס אם להמשיך לתקוף את ערפאת באופן אישי, או שמע ישראל משנה את מדיניותה בנושא.

לפני כחודש החליט הקבינט המדיני-בטחוני שמערכת ההסברה תציג את ערפאת והרשות כתומכים בטרור. ראש הממשלה עצמו הנחה את המסבירים לפעול ל"חשיפת פרצופו האמיתי" של עראפת, כהגדרתו, בעולם.
 
 

בואו לדבר על זה בפורום אקטואליה

 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by