בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הסתיימה ללא תוצאות פגישת הנכים עם נציגי הממשלה 
 
 
חדשות נענע 

הממשלה הציעה להגדיל בכמה מאות שקלים את קצבאותיהם של כ-60% מהנכים, והסכימה להעניק גם קצבת ניידות; ראשי מאבק הנכים דחו את ההצעות; הנכים חסמו בצהרים את הכניסה לירושלים; עשרות מחברי קבוצת כנרת ממשיכים בשביתת הרעב במחאה על סגירת מחצבת הקבוצה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הסתיימה ללא תוצאות הערב (שלישי) פגישה נוספת בין נציגי הנכים לבין צוות המשא ומתן מטעם הממשלה.

 
בגלי צה"ל דווח כי הממשלה הציעה להגדיל בכמה מאות שקלים את קצבאותיהם של כ-60% מהנכים, והסכימה להעניק לנכים גם קצבת ניידות לשימוש בתחבורה ציבורית או לתחזוקת מכונית מיוחדת.

ראשי מטה המאבק של הנכים דוחים את ההצעות לפי שעה, ומחר בצהרים ישובו הצדדים לדון בנושא.
 

הנכים חסמו בצהרים את הכניסה לירושלים


עשרות נכים חסמו בצהריים (שלישי) את הכניסה לירושלים. הנכים שיבשו את התנועה בציר הרצל, וחלקם התיישבו על הכביש. המשטרה נמנעת בשעה זו מלפנות את הנכים מהמקום.

נציגי הממשלה נפגשו בצהריים עם ראשי מטה המאבק של הנכים בכנסת. הנכים דורשים להכפיל את קצבת הנכות של הביטוח הלאומי שמוכן להעניק הטבות כספיות רק לנכים שסובלים ממצוקה כספית או מאחוזי נכות גבוהים.

מוקדם יותר הבוקר הפגינו כ-300 סטודנטים הפגינו בסמינר הקיבוצים בת"א, במחאה על כך ששכר הלימוד לא יופחת ב-2002.
 
 

נמשכת שביתת הרעב של עשרות מחברי קבוצת כינרת


בתוך כך ממשיכים עשרות מחברי קבוצת כנרת, ועובדי המחצבה של הקבוצה, בשביתת רעב, בה החלו אתמול, במחאה על סגירת המחצבה. שביתת הרעב מתקיימת בחצר המועצה האזורית עמק הירדן, התומכת במאבק הקבוצה.

בית המשפט העליון דחה לפני כחודש את ערעור מחצבות כנרת על החלטת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה נצרת עלית, לסגור את המחצבה בערב-אל-הייב, ליד צומת בית רימון, שפעלה 16 שנה בניגוד לתוכניות המתאר, בהיתר זמני לשימוש חורג.

במחצבה עובדים כמה עשרות מתושבי הסביבה והיא מספקת פרנסה לעוד יותר ממאה עובדים בתחומים נלווים.

לטענת אנשי כנרת, המחצבה מספקת כ-%70 מהכנסות הקיבוץ, וסגירתה תביא לקריסתו. הם מבקשים להמשיך ולהפעיל את המחצבה למשך כשנתיים, עד שתתחיל לפעול המחצבה החדשה של הקבוצה בהר קוץ.
 

רוצים לדבר על זה?

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by