בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגנטינה: נשיא חמישי בתוך שבועיים 
 
 
חדשות  נענע

אדוארדו דואלדה, מועמד המפלגה הפרוניסטית, הוא מחליפו של רודולפו סאה, שהחליף את פרננדו דה-לה-רואה. תושבי בואנוס איירס יצאו לרחובות, להפגין בעד ונגד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אדוארדו דואלדה, נציג המפלגה הפרוניסטית בארגנטינה, הושבע אמש (שלישי) בבואנוס איירס לנשיא החמישי של ארגנטינה בתוך שבועיים.

דואלדה, בן ,60 הוא נציג הפלג השמאלי של המפלגה הפרוניסטית, שדרשה כי ימלא את התפקיד עד סוף שנת 2003. הוא נבחר בתום ישיבת קונגרס בת חמש שעות, ברוב של 262 תומכים לעומת 21 מתנגדים ו-18נמנעים.
 
מקורביו של דואלדה רמזו, כי כצעד ראשון במסגרת תפקידו הוא צפוי לנטוש את הרפורמה המוניטרית שהנהיגו קודמיו, במסגרתה הוצמד שער הפזו לשער הדולר; ככל הנראה, ייקבע שער חדש, של 1.30 או 1.40 פזו לדולר.
 

מיד לאחר ההשבעה: הפגנות

תושבי בואנוס איירס, שהפגינו לאחר מינוי כל נשיא בשבועיים האחרונים, לא שבתו גם הלילה, יצאו באלפיהם לרחובות והתעמתו עם השוטרים.

מול מפגיני השמאל, המתנגדים לבחירתו של מועמד המפלגה הפרוניסטית הימנית, הפגינו תומכיו של דואלדה. הקבוצות השונות יידו אבנים ובקבוקים אלו באלו ובשוטרים; עד כה נמסר על שני פצועים.
 
 

ארגנטינה: שבועיים של מצעד נשיאים

דואלדה מחליף בתפקידו את רודולפו סאה, שהחזיק בתפקיד מעט יותר משבוע, והתפטר ביום ראשון בנימוק שאינו זוכה לתמיכה במפלגתו שלו. סאה עצמו החליף בתפקיד את פרננדו דה-לה-רואה, שכיהן בתפקיד בשנתיים האחרונות, והתפטר לאחרונה בעקבות מהומות שפרצו עקב כשלון מדיניותו הכלכלית ועקב השחיתות בממשלתו.

בין שלל הנשיאים הללו התמנו גם נשיא הקונגרס וראש הבית התחתון שלו לנשיאי ביניים, לתקופה של 48 שעות כל אחד.

בארגנטינה מקווים כי הנשיא החדש יצליח לחלץ את המדינה מהמשבר הכלכלי והפוליטי אליו נקלעה - החמור ביותר מאז תם שלטון הגנרלים, והוכרזה דמוקרטיה במדינה, לפני כעשרים שנים.
 

ידיעות נוספות

 

רוצים לדבר על זה?


היכנסו לפורום אקטואליה בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by