בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון הבהיר לקצב: ההחלטה לאסור את הנאום- סופית 
 
 
חדשות  נענע

פרס: אם מזמינים נשיא לפורום פלסטיני מכובד- יש להיענות בחיוב; כך אומר הערב שר החוץ פרס בתגובה על דחיית ההזמנה לנשיא קצב לנאום במועצה המחוקקת הפלסטינית, ע"י שרון; קצב הביע אכזבה מסירוב שרון לנאומו ברמאללה; ביילין: דחיית היוזמה- שערורייה; אולמרט: רעיון טיפשי

 
 
 
 
 
 
 
 
 


ראש הממשלה, אריאל שרון, הבהיר הלילה (שלישי) לנשיא המדינה, משה קצב, כי החלטתו לאסור את יוזמת הנסיעה לרמאללה של הנשיא לנאום בפני המועצה המחוקקת הפלסטינית- סופית.
 

שרון אמר לנשיא כי נסיעה שכזו כעת רק תסב נזק לישראל, וכי היא נוגדת את מדיניות הממשלה. שרון הבהיר, ש"במסגרת ה`הודנה` תוצג ישראל כתוקפן, בעוד שהפלסטינים יוצגו כקורבן". לדברי גורמים בלשכת ראש הממשלה, ביקש ראש הממשלה להגן על כבודו של הנשיא, ומשום כך התנגד ליוזמה. הגורמים טוענים כי בעקבות השיחה יושבו ההדורים בין שרון לקצב.

שר החוץ, שמעון פרס, התייחס הערב לפרשה בראיון בערוץ 1 ואמר כי אם מזמינים את נשיא המדינה לפורום פלסטיני מכובד, על ישראל להיענות להצעה. פרס אמר עוד כי יש ירידה של שני שלישים בהיקף הפיגועים. הוא הוסיף כי אין הוא מזלזל במעשים שעשה ערפאת לצמצום הפיגועים, אך הדגיש: "אין גם להפחית בדברים שעליו עוד לעשות".

הנשיא קצב אמר למקורביו היום כי הוא מאוכזב מהחלטת שרון לאסור עליו לנסוע לרמאללה ולהכריז לפני המועצה המחוקקת הפלסטינית על הפסקת אש לשנה. הנשיא סבור שמדובר ביוזמה רצינית, שהיה ראוי לדון בה דיון מעמיק ואשר היתה עשויה לסייע לישראל.
 

ביילין: דחיית יוזמת קצב לקרוא להפסקת אש היא שערוריה

יוסי ביילין אמר בתגובה על התנגדות ראש הממשלה לנאום הנשיא קצב בפני המועצה המחוקקת הפלסטינית ברמאללה, כי דחיית הרעיון היא "שערוריה", כהגדרתו.

"לא יתכן שהרעיון להציע שביתת נשק עם הפלסטינים נדחה על ידי שרון מבלי כל התייעצות או דיון עם מפלגת העבודה ועם הממשלה", הדגיש ביילין. ביילין תקף את שתיקתה של מלפגת העבודה בנושא וקרא לה לפרוש מהממשלה ולא לשאת באחריות למדיניות זו.

ראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט, כינה הערב הצעת קצב `טיפשית`. "מהלך שכזה יבזה את כבוד הנשיא. לערפאת אמנם יש סוכנים בכנסת ישראל, אולם זה לא מצדיק את ביקורו של קצב בפרלמנט הפלסטיני", אמר אולמרט.
 
 

לשכת רה"מ: שרון אסר על נאום קצב כדי לשמור על כבודו


בהודעה שהוציאה לשכת ראש הממשלה בצהריים נאמר כי נשיא המדינה היה מקבל בהבנה את התנגדות ראש הממשלה לו היה מודע למכלול השיקולים שהניעו את ראש הממשלה להתנגד לנסיעה. בהודעה נאמר עוד כי "התנגדות ראש הממשלה נועדה לשמור על כבוד הנשיא".

שרון הודיע אמש לנשיא קצב כי הוא מתנגד ליוזמה נאומו בפני המועצה המחוקקת הפלסטינית.

מקורבים לשרון כינו את הרעיון, יוזמה של חה"כ לשעבר דראושה, "יוזמה מסוכנת" ואף "הצעה מטומטמת", כפי שמדווחים הבוקר בגלי צה"ל. בבית הנשיא הביעו צער על סגנון התשובה של לשכת ראש הממשלה ואמרו כי מדובר בסגנון בלתי ראוי ובלתי הולם. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי שרון דוחה את הפרסומים וכי לדברים שפורסמו אין כל שחר.

מלשכת שר הביטחון נמסר כי הנשיא קצב ניסה לברר אצל השר בן אליעזר מדוע הממשלה התנגדה לרעיון. והשר אמר כי שמע על העניין מהתקשורת, וכי לא היה דיון בממשלה.
 

הפסקת אש מושעית לשנה


על פי הרעיון, יוזמה של דראושה ואנשי העסקים אייל ארליך ויוסי גנות, אמור היה קצב לקרוא בנאומו ל"הודנה", הפסקת אש מושעית לשנה; המועצה היתה מקבלת את הקריאה, ואפשר היה לפתוח במו"מ מדיני. בתום שנה תוכל המועצה להאריך את תוקף הפסקת האש.

דראושה העביר את הרעיון לערפאת, ולאחר שזה נתן את הסכמתו, גם לנשיא קצב, שהתנה את הסכמתו באישור רה"מ.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by