בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"כוכב הסרט האיראני - אמריקני המבוקש על רצח" 
 
 
חדשות נענע 

לפני 22 שנה התאסלם דייויד בלפילד ורצח את אחד ממתנגדי משטרו של חומייני; אתמול טענה פרקליטות וושינגטון כי הוא מככב בסרט עטור הפרסים "ליקוי חמה בקנדהאר", תחת השם חסן טנטאי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כוכב הסרט האיראני עטור הפרסים "ליקוי חמה בקנדהאר" מבוקש בארצות הברית מזה עשרים שנה באשמת רצח, כך דיווחה שלשום (שני) רשת איי.בי.סי.
 
הרשויות האמריקניות טוענות כי חסן טנטאי, כוכב הסרט המגולל את סיפורם של אזרחים אפגאנים תחת שלטון הטליבאן, הוא למעשה אדם בשם דייויד בלפילד.

בלפילד מואשם בכך שביולי 1980 ירה למוות בעלי אכבר טבטבאי, מתנגד לשלטון חומייני באיראן.

לדברי דאגלס גנסלר, פרקליט במחוז מונטגומרי בוושינגטון, הגיע בלפילד לביתו של טנטבאי כשהוא מחופש לדוור. הוא נקש בדלת ביתו של טנטבאי, וירה בו למוות כשפתח את הדלת.

האמריקנים מאמינים כי בלפילד התאסלם לפני שביצע את הרצח, ומייד לאחריו נמלט לאיראן. ב- 1995 הודה בלפילד באזני עיתונאי טורקי כי הרג את טנטבאי על מנת למנוע ממנו להפיל את משטרו של חומייני.
 

הבמאי: מצאתי אותו בלב המדבר

מוחסן מחמבלאף, במאי הסרט "ליקוי חמה בקנדהאר", טוען כי לא ידע דבר על עברו של השחקן. "אני לא שואל את השחקנים של סרטיי מה עשו קודם, ואני לא עוקב אחריהם לאחר ביום העבודה על הסרט. תמיד בחרתי את השחקנים שלי מתוך רחובות הומי אדם ומדבריות צחיחים" אמר.

הסרט "ליקוי חמה בקנדהאר" זכה באחד הפרסים החשובים של פסטיבל קאן האחרון, שנערך בחודש יולי, ועלה השבוע למסכים בארה"ב.
 
 

רוצים לדבר על זה?

בואו לדבר בפורום קולנוע עם האנשים שכבר ראו את הסרט.
 

ליקוי חמה בקנהאר: מידע על הסרט

 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by