בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תלונה נוספת נגד יהודה היס  

תלונה נוספת נגד יהודה היס

 
 
חדשות נענע 

התלונה המתיחסת לפרשת ילדי תימן מצטרפת לקריאת יו"ר התנועה לאיכות השלטון להשהות את היס מתפקידו; צה"ל הודיע לארבע משפחות כי חלקים מגופות בניהם נמצאו באבו-כביר; משרד הבריאות: החלקים לא התגלו ב"בדיקת פתע" כפי שדובר צה"ל אמר, והודענו על קיומם לפי 10 חודשים; צה"ל למשפחות: החלקים יובאו לקבורה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פרקליטות המדינה הורתה הערב (חמישי) למשטרה לחקור תלונה שהגיש עו"ד רמי צוברי נגד מנהל המכון לרפואה משפטית, פרופ` יהודה היס.

צוברי טען שהיס הפר את חובת הסודיות הרפואית וחשף את תוצאות הבדיקה שביצע במרגלית עומייסי וצילה לוין, במטרה לבדוק האם הן אם ובת.

המשטרה הודיעה לצוברי שלא תפתח בחקירה, והוא הגיש ערער שהתקבל כאמור בפרקליטות המדינה.

עו"ד צוברי בירך הערב על ההחלטה: "עד היום אינני מבין מה גרם לאדם כה בכיר לחשוף מידע, ולטעון כי השתים אינן אם ובת", אמר צוברי.
 
תלונה זו מצטרפת לדרישת התנועה למען איכות השלטון, היום , מהיועץ המשפטי לממשלה, משר הבריאות ומנציב שירות המדינה להשעות מתפקידו את פרופ` יהודה היס, מנהל המכון לרפואה משפטית באבו כביר.

זאת בעקבות הדיווחים הבוקר על כך שחלקי גופות של חיילים שנהרגו בשנות ה-90` נמצאו במכון.

מהתנועה נמסר כי "לא ברור כיצד ממשיך אדם לכהן בתפקידו נוכח החשדות לכאורה למעורבותו בפרשיות חמורות כל כך ונוכח בזיון מתים שנגרם בשל האופן בו מתנהל המוסד שהוא עומד שנים ארוכות בראשו".
 
כזכור, הבוקר מסר דובר צה``ל כי במכון לרפואה משפטית באבו כביר נמצאו באחרונה חלקי גופות קטנים של ארבעה חיילי צה"ל, שנהרגו בשנים האחרונות. החלקים התגלו במהלך בדיקה שנערכה במקום מטעם משרד הבריאות.

בתגובה להודעת דובר צה"ל, נמסר היום ממשרד הבריאות כי חלקי הגופה לא התגלו בבדיקת פתע, וכי המשרד הודיע לצבא על קיומם כבר לפני עשרה חודשים. בהודעת המשרד נאמר עוד שרק לפני יומיים הגיעו נציגי הרבנות הצבאית למכון כדי לקחת את חלקי הגופות.

קציני צה"ל הגיעו אתמול לבתיהן של ארבע המשפחות שחלקי הגופות שייכים לבניהן, והודיעו להם על המקרה. מדובר במשפחות של חיילים שנהרגו בין השנים 94-99. הקצינים אמרו למשפחות כי חלקי הגופות יובאו לקבורה.

דובר צה"ל מסר כי שימור האיברים נעשה בניגוד למדיניות צה"ל.

ראש המכון לרפואה משפטית, פרופסור יהודה היס, אמר בתגובה כי בעת נתיחה שלאחר המוות מסירים מהגופה חלקים קטנים לצורך עריכת בדיקות, וככל הנראה מדובר בחלקים אלה.
 
 

רוצים לדבר על זה?

בואו לדבר על זה בפורום צבא וביטחון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by