בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הסתיימה פעולת צה"ל בכפר תל; התגלה מחסן תחמושת 
 
 
חדשות נענע 

צה"ל: נמנע פיגוע כבד בזכות הפעולה; בפעולה נהרג פעיל חמאס ונעצרו ארבעה חשודים; הפלסטינים: צה"ל הרס בית של אדם שנהרג לפני שלושה חודשים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

במהלך פעילות כוחות הביטחון שהחלה בשעות הבוקר (שישי) בכפר תל שליד שכם, נמצא מחסן אמצעים לחימה ותחמושת ובו כדורים, מחסניות ואפודים המיועדים לשמש כחגורות נפץ.

עם סיום הפעולה יצאו הכוחות מתוך הכפר והתמקמו בעמדות שולטות בפאתי הכפר, בשטחים שבשליטה פלסטינית.
 
בפעילות השתתפו לוחמי יחידת "דובדבן", גדוד חרוב, כוחות שיריון, הנדסה ומג``ב בחיפוי מסוקי חיל האוויר.
 

צה"ל: נמנע פיגוע כבד בזכות הפעולה
מפקד כוחות צה"ל ביהודה ושומרון, תא"ל גרשון (ג`רי) יצחק. אמר היום כי הפעולה בכפר תל מנעה פיגוע כבד, וכי היא באה בעקבות התרעות חמות".

תא"ל יצחק אמר, כי במהלך כניסת כוחות צה"ל לכפר, הנמצא באיזור A שבשליטה פלסטינית, זוהו כמה דמויות שניסו להימלט מהמקום. החיילים ירו לעברן, והרגו פלסטיני אחד שהיה חמוש ברובה מסוג אם-16 מקוצר. בדיקה העלתה כי מדובר בפעיל חמאס המבוקש על ידי כוחות הביטחון. ארבעה פלסטינים נוספים נעצרו.

הפלסטינים טוענים כי במהלך הפעולה הרס צה"ל את ביתו של יאסר עסידה, פלסטיני שנהרג בהיתקלות עם צה"ל לפני שלושה חודשים.

הטנקים עדיין מכתרים את הכפר, אליו נכנסו כוחות רגלים ושריון בשעות הבוקר המוקדמות. האיזור עדיין מוגדר כשטח צבאי סגור, מסוקי חיל האוויר חגים מעליו. לא דווח על נפגעים לכוחותינו.

הרשות הפלסטינית הגיבה בחריפות על הפעולה: "מדובר בחלק מסדרת פעולות הסלמה מתוכננות של ראש הממשלה שרון כדי להכשיל את משימתו של זיני" נאמר בהודעת הרשות.

 
 

אתמול: הקלות לרגל בואו של זיני

הקלות על תנועת הפלסטינים. מחסום ליד בית לחם, השבוע (רויטרס)
 הקלות על תנועת הפלסטינים. מחסום ליד בית לחם, השבוע (רויטרס)   
פלסטינים פתחו אמש באש לעבר מוצב צה"ל שבגבול ישראל מצרים סמוך לרפיח. איש לא נפגע והחיילים השיבו אש.

שני מטעני חבלה נמצאו לפנות ערב באיזור הכפר נזלת זיד הסמוך לג`נין. המטענים פוצצו על ידי חבלנים. איש לא נפגע ולא נגרם נזק.

מוקדם יותר הסיג צה"ל את כוחותיו משטחי הרשות הפלסטינית באזור ג`נין ורמאללה והסיר את הכתרים מעל הערים חברון וקלקיליה. כוחות צה``ל יצאו גם מהעיר שכם, אולם לעת עתה נשקלת האפשרות להמשיך בסיורים ממונעים בתוך העיר.

כמו כן, צה"ל הסיר את הכתר מעל העיר טול-כרם ופתח את מחסום נור א`שמס הסוגר את העיר מצדה המזרחי.

בימים הקרובים צפויות הקלות נוספות בשטח לרגל ביקורו של השליח האמריקני, אנתוני זיני, לאחר שאמש הורה ראש הממשלה לצה"ל להתחיל ולממשן לאור ההחלטה בנושא לפני מספר ימים.

עם זאת, מדגישים מקורות בצה"ל כי עדיין יש התרעות על פיגועים.

 

הפלסטינים: ההקלות - תרגיל ביחסי ציבור של ישראל

הרשות הפלסטינית טענה אמש כי ההקלות הישראליות והזזת הכוחות משטחי A, כמו גם הסרת הסגרים נועדו אך ורק לצורך יחסי ציבור בעולם וכלל אינם מתבצעים בשטח.

מהעבר השני דרשה אמש סיעת האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו מראש הממשלה הממשלה ומשר הביטחון לשקול מחדש את הסרת הסגרים ואת פתיחת הכבישים ברחבי יש"ע למעבר חופשי של פלסטינים.

בסיעה טוענים, כי "על פי גורמים צבא בכירים, מהלכים אלה הינם התרת דמם של אזרחים, וביצוע צעדים שכאלה למענו של השליח האמריקני זיני עלול לגרום למותם של אזרחים רבים".

ואילו ארה"ב ברכה על נסיגת צה"ל מאזורים בגדה וקראה לישראל לנקוט צעדים חיוביים נוספים כלפי האוכלוסייה הפלסטינית.

 

רוצים לדבר על זה?

האם שרון מנסה להרשים את זיני על חשבון בטחון האזרחים? או אולי צריך שליח אמריקני כדי שראש הממשלה יממש את הבטחותיו להקל על האוכלוסיה האזרחית? חוו דעתכם בפורום אקטואליה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by